• UA
  • RU
  • Одне з найкоротших у світі та перше на пострадянському просторі: цікаві факти про метро Дніпра

    29 грудня 1995 року було офіційно відкрито Дніпропетровський метрополітен – рівно о 13:33 тодішній Президент України Леонід Кучма перерізав червону стрічку на одному із входів станції метро “Комунарівська” (зараз – станція Покровська). На честь цієї дати ми зібрали самі цікаві факти про метро Дніпра.

    Урочисте закладення метрополітену відбулося 20 лютого 1981 року після проведення вишукувальних і проєктних робіт, що тривали з 1979 року. Відкриття метро було заплановано на 1991 рік, але відбулося тільки в 1995 році. Дніпровський метрополітен став першим, який було введено в експлуатацію на пострадянському просторі після розпаду СРСР.

    В день відкриття метрополітену, 29 грудня 1995 року, мешканці міста могли користуватися ним безкоштовно. 1 січня 1996 року вартість проїзду в метро становила 20 000 карбованців, а у середині 1996 року – 30 000 карбованців. З 2 вересня 1996 року, після деномінації, поїздка в метро коштувала 30 копійок.

    Дніпровський метрополітен – третій за хронологією та кількістю станцій в Україні після Київського та Харківського  – наразі  він має шість станцій, розташованих на одній лінії (Центрально-Заводська). П’ять станцій Дніпровського метрополітену з шести є станціями глибокого закладення, і лише станція "Покровська" є станцією мілкого закладення.

    Довжина ліній метрополітену складає 7,8 км. За довжиною експлуатованих ліній він посідає 178-ме місце у світі та 16-те – серед метрополітенів колишнього СРСР. Час руху в один бік становить 12 хвилин.

     

    У місті діє музей історії Дніпровського метрополітену, який знаходиться в одному з приміщень будівлі управління метрополітену за адресою:  вулиця 128-ї Бригади Тероборони (колишня вул. Курчатова).

    24 листопада 2015 року, згідно з Розпорядженням міського голови "Про перейменування топонімів м. Дніпропетровська" № 882-р, станція "Комунарівська" була перейменована на станцію "Покровська"

    З 2016 року розпочалися активні роботи з добудови трьох нових станцій: "Театральна", "Центральна", "Музейна". Спочатку у роботах брала участь компанія "Київметробуд", опісля перемогла в тендері і почала роботу турецька фірма Limak. Через військову агресію росії проти України, будівництво метро призупинено. Підрядник евакуював всіх турецьких робітників, які брали участь у будівництві.

    17 березня 2020 року Дніпровський метрополітен закрився на карантин у зв’язку з епідемією коронавіруса. Знов відновив роботу після пом’якшення карантинних заходів 25 травня того ж року.

    З 24 лютого 2022 року у зв’язку з вторгненням Росії на Україну метрополітен використовується як бомбосховище. Також з метою безпеки учасників, у ньому проводяться різні офіційні заходи та концерти. На початку повномасштабного вторгнення з благодійними концертами на станції "Вокзальна" Дніпровського метрополітену виступали ТНМК, "Друга ріка",  "Скрябін", “Воплі Відоплясова”, Pianoboy та інші відомі гурти. У жовтні 2023 року у метрополітені пройшла творча зустріч з видатною українською акторкою Адою Роговцевою. У серпні 2023 року у Дніпровському метро відсвяткували День Молоді, на якому виступили Jerry Heil, KOLABA, Tricky Nicki, Alisa, OKS, Гурт "Назва" та Настя Гонцул. Також через війну під землею відбулось і святкування Дня міста Дніпро.

    У червні 2023 року до Дня Конституції України на станції Вокзальна було організовано написання диктанту. У цьому заході взяли участь 313 людей віком від 5 до 80 років.А читати диктант організатори запросили відомого шоумена Юрія Ткача.

    23 жовтня на території депо метрополітену спортсмен Дмитро Грунський протягнув на тросі вагон метро, що важить 32,5 тонни на 11 м 55 см за 1 хвилину 18 секунд. Таким чином український силач встановив подвійний рекорд: Гіннеса та Національний рекорд України.

    Фото: з офіційного сайту КП Дніпровський метрополітен (metro.dp.ua)

     

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити