Жителям Дніпропетровщини нагадали про причини, діагностику і профілактику корости
Як нещодавно повідомлялося, у Дніпрі за останні десять місяців на 20% зросла кількість випадків захворювання на коросту.
Виконувачка обов’язків завідувача паразитологічної лабораторії відділу досліджень біологічних факторів Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Лариса Штепа надала інтерв’ю телеканалу "Дніпро TV" з питань захворювання на коросту та її профілактики.
Короста – паразитарне контагіозне захворювання шкіри, яке викликають паразити – мікроскопічні коростяні кліщі Sarcoptes scabie.
Кліщі, які викликають коросту, поширені по всій земній кулі. На них не особливо впливають соціальні, економічні й кліматичні чинники. Але в той же час епідемічні спалахи хвороби, як правило, трапляються в регіонах, де переважає бідність, є проблеми з санітарією, водопостачанням або його якістю, відсутня просвітницька робота, а також є висока щільність населення. За статистикою, щороку в світі короста діагностується приблизно у 300 мільйонів людей різного віку.
Також існує думка, що короста – це хвороба бідних або людей, що живуть в несприятливих умовах. Але це твердження далеке від істини. Нею часто хворіють дорослі люди, які ведуть активний спосіб життя: займаються спортом, подорожують, мають тактильний контакт із людьми різних соціальних верств в суспільстві. Трапляється короста і в дітей внаслідок недостатньо сформованих гігієнічних навичок.
Детальніше про види, діагностику та профілактику корости – на сайті Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ.