32 роки тому в Кам’янському було визначено історичну частину міста
16 грудня 1992 року виконавчий комітет Дніпродзержинської міської ради народних депутатів ухвалив рішення "Про визначення історичної частини міста".
Відповідно до свого ж рішення "Про стан та перспективні заходи в розвитку культури та мистецтва в місті" та враховуючи рішення комісії з виявлення будівель, які становлять культурну, історичну та архітектурну цінність, виконком постановив визнати район міста, обмежений вулицями Кірова (нині – Соборна), Губи (Ігнатія Ясюковича), Прохідним Тупиком, Вокзальною, Карла Маркса (Роберта Лісовського), Червоногвардійською (Провідна) і проспектом Пеліна (Гімназичний), історичною зоною та включити до її меж 73 будівлі.
Організаціям та установам, розташованим у будівлях, які знаходяться в історичній зоні, було заборонено змінювати їх зовнішній вигляд без узгодження з органом охорони пам’яток (відділом культури). Заводському райвиконкому заборонялося видавати дозволи на будівництво гаражів, прибудов тощо в історичній зоні.
Управлінню головного архітектора доручалося підготувати до 1 березня 1993 року план реставрації історичної зони; міському фінансовому відділу – в бюджеті на прийдешній рік запланувати виділення коштів на благоустрій території історичної зони; підприємствам та установам, які мають будівлі в історичній зоні, – передбачити кошти на їх ремонт і реставрацію.