• UA
 • RU
 • Будинок ДКХЗ в Кам’янському: його історія цікавіша, ніж здається

  19 Березня, 2024

  Серед вишуканої та різнорідної забудови нинішнього проспекту Тараса Шевченка цей будинок не привертає особливої уваги. Проте історія його по-своєму цікава та змістовна.

  75 років виповнюється цьогоріч будинку № 17, спорудженому для працівників Дніпродзержинського коксохімічного заводу на розі тодішніх вулиць Сировця та 2-ї Дачної (з п’ятдесятих років – Москворіцька, нині Героїв Рятувальників).

  Найцікавіше те, що будівництво його розпочали ще до війни. Встигли закласти лише підвалини, але завадила Друга світова. Здали в експлуатацію будинок тільки в 1949 році, про що розповідала ця публікація в обласній газеті «Днепровская правда» від 5 листопада. Як випливає з газетного допису, позначеного неодмінним ідеологічним карбом тієї доби, квартири в будинку призначалися й для стахановців, тобто передовиків виробництва (хоча «стахановська» тема радше була прикметою тридцятих років).

  Будинок ДКХЗ в Кам’янському: його історія цікавіша, ніж здається

  Багатоквартирний будинок, у якому оселилися робітники, інженерно-технічні працівники та службовці ДКХЗ, став одним із перших великих повоєнних у місті. До дев’яностих років у ньому на розі містилася їдальня, пам’ятна багатьом мешканцям району. Потім там розміщувалося ще щось. Нині приміщення займає один із банків, численних у цій частині Кам’янського.

  З-поміж інших будинків ДКХЗ на проспекті Тараса Шевченка відзначимо довоєнний № 18, вуличний і дворовий фасади якого рівнозначні з архітектурного погляду й однаково багаті на оздоблення, а також повоєнні, авторства архітекторки Ольги Брусової: № 14 («будинок зі шпилем») і № 20, наріжна вежа якого увінчана цілим гроном башточок.

  Раніше ми повідомляли:

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити