+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

BYN

13.29

PLN

8.742

Субота, 3 Червня 2023 10:06:57
+380971399964 kp-mis@ukr.net

BYN

13.29

PLN

8.742

новини на пульсі:

Вулиці-рекордсмени Кам’янського за номерами будинків

19 Жовтня, 2021

Ми вже розповідали про найбільш незвичні та, навпаки, надто очевидні й промовисті назви вулиць Кам’янського. Сьогодні торкнемося теми міських рекордів, а саме: вулиць із найбільшими за ліком будинковими номерами.

Ці вулиці необов’язково є найбільшими за протяжністю чи кількістю наявних нині будинків – просто так склалося історично.

Широка вулиця є не лише однією з найстаріших у місті, але й однією з найдовших. Розпочинається вона з центральної міської площі та завершується під самою Карнаухівкою. Широка, 494 – саме таку адресу має Свято-Миколаївська церква колишнього села Тритузного, збудована в 1913 році. Це виводить вулицю в беззаперечні лідери, хоча зараз, після бурхливого розвитку промисловості в ХХ столітті та пов’язаних із цим масових відселень, по ній значиться вже небагато адрес.

Вулиця Ціолковського починається в районі селища гідроенергетиків, простягається Самишиною балкою з її сумнозвісними зсувами та закінчується поблизу вулиці Грушевського (колишньої Димитрова) будинком під номером 350. Тож віддамо їй друге місце.

Вулиця Лермонтова бере свій початок від Ювілейного проспекту біля Баглійського мосту. Спускаючись уздовж Водяної балки, вона перетинає проспект Аношкіна та доходить до вищезгаданої Широкої вулиці, поєднуючи таким чином три з чотирьох трамвайних маршрутів міста: 2, 3 і 4. Поблизу Широкої й розташовано останній номер будинку вулиці Лермонтова – 282.

Третє місце в нашій добірці – не єдина цікавинка вулиці Лермонтова. Варта уваги і її топонімічна історія. Первісно вона звалася Невінчаною: за легендою, колись на ній мешкали чоловік і дружина, не обвінчані в церкві. За радянських часів вулиця змінила назву на Колгоспну, під час нацистської окупації мала назву Гетьманська. Після визволення міста знову стала Колгоспною, а згодом дістала нинішню назву. Таким чином, вона змінювала своє ім’я цілих чотири рази.

Читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин