+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

BYN

10.63

EUR

31.31

Четвер, 26 Травня 2022 05:05:09
+380971399964 kp-mis@ukr.net

BYN

10.63

EUR

31.31

новини на пульсі:

70 років тому в центрі міста проходила залізниця

03 Жовтня, 2021

Жваве перехрестя вулиць Медичної та Сачка. Два коледжі, податкова, центр зайнятості. І вже небагато хто згадає, що на початку 50-х років тут проходила справжнісінька залізнична колія.

Збудували її як відгалуження довоєнної вітки, яка йшла по вулиці Комунарній (Манаєнкова) та вела від станції Тритузної до складу будівельних матеріалів, що був на місці нинішньої дитячої лікарні. Саме по цій вітці в 30-ті роки перевозилися матеріали для спорудження будинків по Комунарній та у верхній частині вулиці Сировця – сучасного проспекту Тараса Шевченка.

Перед самим складом будматеріалів продовження цієї колії повертало на схід. Минувши швейну фабрику, вітка перетинала нинішню вулицю Спортивну та йшла по Спортивному проїзду, що за Будинком дитини. Далі, перетнувши Москворецьку вулицю, залізниця проходила по території тоді ще не існуючої пожежної частини №7 та далі через двір житлового будинку на Медичній, 4. Тут вона завертала на Медичну, перетинала вулицю Жилу (згодом – Сачка) та закінчувалася тупиком біля теперішнього будинку по Медичній, 11.

Для чого ж була прокладена така залізнична вітка? Саме в цей час на вулиці Медичній за проєктом подружжя архітекторів Брусових будувався величезний гуртожиток вагонобудівного заводу, названий Будинком молоді (нині в ньому міститься податкова служба). Першу чергу будови здали в експлуатацію на початку 1951 року. Матеріали для цього масштабного будівництва доправлялись якраз по вітці. Імовірно, вона могла використовуватись і для спорудження інших будинків по ходу свого прямування та довкола.

Після виконання цієї функції колію було розібрано. Проте вона встигла відмітитися на тогочасних планах міста і, звісно, в пам’яті старожилів району.

Читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин