• UA
  • RU
  • Чим унікальна "Дніпровська набережна" та скільки коштуватимуть квартири – відверте інтерв’ю з будівельником

    11 Серпня, 2023 | Місто |

    Ось уже три місяці триває будівництво нового житлового комплексу на березі Дніпра у Кам’янському. Нам вдалося поговорити із будівельником, щоб отримати відповіді на запитання, які цікавлять багатьох жителів міста.

    Сергій Іващенко — будівельник із Полтави, що має понад два десятки років досвіду у цій сфері та 15 успішно реалізованих проєктів у кількох областях. У Полтаві будівельні об’єкти Іващенка вважаються найбільш стабільними та якісними.

    Сергію Васильовичу, скажіть, чому ви вирішили будувати саме у Кам’янському?

    Зараз усі без виключення міста України ведуть боротьбу за жителів. Щоб людина не поїхала з кінцями, потрібно запропонувати їй певні умови. Одна із важливих складових комфортного життя — сучасне та доступне житло.

    Ми проаналізували ситуацію з квартирами у Кам’янському. Виявилося, що тут ніхто не будує. І так уже десяток років. Тому люди купують житло на вторинному ринку. Старі під’їзди, давно неактуальні планування, комунікації, що одночасно не витримують увімкнений телевізор і кондиціонер, аварійні ліфти чи взагалі їхня відсутність. Хіба на такі умови проживання погодиться молода людина? Навряд.

    Чим унікальна

    Ми хочемо запропонувати альтернативу, показати, що може бути інакше. Зважаючи на кількість уже отриманих дзвінків, ми правильно обрали місто. Сподіваюся, це стимулюватиме й інших будівельників. Тож місто буде розвиватися. Адже населені пункти, де немає жодного нового будівництва, рано чи пізно помирають.

    А як обирали місце для будівництва?

    А ви бачили, який вид відкривається з верхніх поверхів? Дніпро, набережна, зелена зона, місця для відпочинку з дітьми, прогулянкова зона. Це один з екологічно чистих районів міста, але при цьому тут є вся необхідна інфраструктура.

    Звичайно, ми розглядали й інші райони. Але ми вирішили, що саме тут хочемо запропонувати жителям житло нового формату.

    "Нового формату"? Це як?

    Ми ж не можемо вдати, що у нас немає зараз війни. Чи відкинути ймовірність того, що через 10 років ситуація не повториться? Наш "сусід" же нікуди, на жаль, не зникне. Тому ми будуємо не лише комфортне, але й безпечне житло, враховуючи те, у який час ми живемо.

    Використовуємо каркасно-монолітну систему будівництва. Нині вона є найбільш надійною та безпечною. Такий будинок витримає землетруси до 5-и балів та влучання снарядів.

    Також є й так звані "приміщення подвійного призначення", що за необхідності стануть безпечними та комфортними укриттями для мешканців будинку.

    Це що стосується безпеки. Але ми ж дбаємо і про комфорт. Наприклад, усі під’їзди будуть доступними: пандуси, ліфти з дверима, що відкриваються на дві сторони. Це найперше зручно для людей похилого віку та мам з дитячими візочками. Цьому я приділяю особливу увагу, адже раніше ми з дружиною жили у гуртожитку, де взагалі не було ліфтів. Тож я знаю, як це — спускати візочок із дитиною з восьмого поверху.

    Ми також надаємо мешканцям можливість придбати комору для зберігання речей, пропонуємо на вибір різні сучасні планування тощо. Це якщо коротко. Бо насправді там багато усіляких дрібниць, що у комплексі створюють дійсно комфортний та сучасний простір для людей.

    Де ви берете ідеї для будівництва?

    Насправді це ж не тільки мої ідеї, це результат роботи цілої команди людей. Знаєте, я давно помітив, що ідеї можуть прийти звідти, звідки ти взагалі не очікував. Запропонувати щось толкове можуть як проєктанти, так і інвестори, працівники.

    Люди приходять і кажуть "а що, якщо ось так зробити?" І ти розумієш, що це класна і свіжа ідея. Тому я завжди відкритий для пропозицій. І результат завжди чудовий.

    Готуючись до інтерв’ю, я знайомилася з вашими уже готовими проєктами. Звернула увагу на те, як облаштований двір. Чи може Кам’янське розраховувати на таку ж інфраструктуру?

    Звичайно. Люди ж не живуть виключно у межах квартири. Важливо, щоб вони мали де відпочити, де погуляти з дітьми, де випити кави. Мені не подобається такий підхід, коли "я вам квартири побудував — що ще треба?" Я хочу, щоб люди могли похвастатися: от дивіться, у нас є алея сакур, у нас є фонтан власний, є спортивні та дитячі майданчики. Тоді квартири стають не просто житлом, вони стають домом.

    Наприклад, в одному із житлових комплексів у Полтаві ми разом з інвесторами висадили смереку, яку ми з дружиною привезли з Карпат.

    Чим унікальна

    Чим унікальна

    Вона вже прижилася, трохи підросла. І ми усім будинком її прикрашали на Новий рік. Або коли ми висаджували разом алею сакур: до нас приєдналася мешканка-військовослужбовиця, яка спеціально відпросилася у керівництва, бо для неї це важливо, бо вона так створює свій дім.

    Зараз, поки триває повномасштабна війна, чимало будівельників "заморозили" проєкти. Тож виникає питання: наскільки люди можуть довірити вам власні кошти?

    Так, я знаю, що багато будівельників через бойові дії на території нашої країни на деякий час, як ви кажете, "заморозили" проєкти. Навіть більше: не всі досі відновили роботу повною мірою.

    Але ми почали будувати уже з середини березня 2022 року. Тобто простою у нас фактично не було. Так, доводилося швидко шукати нових постачальників, інколи — платити більше, чекати довше. Але це все наші проблеми. Інвестори цього всього не відчули.

    Коли ми укладали угоду з кожним із них, були чітко визначені терміни, коли люди мають заїхати до нових осель. Тож ми відчували відповідальність перед кожним. І свої зобовʼязання виконали — люди отримали ключі вчасно.

    Якби ми відчували, що не зможемо закінчити будівництво вчасно чи не впораємося із новими викликами, просто новий проєкт не починали б. Але нині ризиків для інвесторів немає.

    Ви часто вживаєте слово "інвестори". Для вас це те саме, що і "покупці"?

    По-перше, я не люблю слово "покупець". Це про споживацьке ставлення до людей, які довіряють тобі одну із найважливіших речей — свій дім.

    По-друге, ми давно уже вийшли на той рівень, коли у нас не просто купують уже готові квартири, а інвестують у проєкт на початкових стадіях. Тож люди стають партнерами, інвесторами будівництва. Це вже про взаємну довіру, коли ви спільно створюєте щось нове.

    Чи отримують інвестори якісь особливі умови?

    Однозначно. Інвестиція на ранньому етапі будівництва дозволяє зекономити 20-30% коштів. Не секрет, що в процесі будівництва вартість зростає. Крім того, інвестори ще отримують можливість обрати найзручніші для себе поверхи та планування.

    Перейдімо до більш конкретних моментів. Яка вартість квартири, на яких умовах можна придбати?

    Вартість квадрату залежить від площі квартири, того, який поверх людина обирає, який вид із вікна хоче мати. А ще впливають умови оплати. Ми пропонуємо два варіанти. Можна одразу внести усю суму. Але потрібно розуміти, що ситуації, особливо зараз, можуть бути різними. Тому є ще можливість так званого розтермінування: у день укладання угоди необхідно внести 50% від загальної суми, а решту — до закінчення будівництва частинами.

    Але про це більш детально зможуть розповісти спеціалісти, коли запрацює відділ продажів.

    Чим унікальна

    Чим унікальна Чим унікальна

    А коли запрацює відділ продажів?

    Це запитання нам ставлять дуже часто. Перші дзвінки ми отримали буквально з того моменту, як на територію заїхала перша техніка. Тому ми уже незабаром відкриємо відділ продажів. Це питання буквально місяця.

    Ми дякуємо Сергію Іващенку за приділений час. І наостанок залишаємо корисні посилання, що дозволять більше дізнатися про "Дніпровську набережну":

    Телеграм-канал: https://t.me/dn_naberezhna 

    Сайт: https://dn.net.ua/

    Матеріали на тему: 

    У Кам’янському на набережній з’явиться новий фонтан

    Тепер можна віртуально прогулятися по ЖК "Дніпровська Набережна" у Кам’янському

     

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити