• UA
  • RU
  • Цифри шокують: скільки Кам’янське витрачає на ЗСУ насправді

    Починаючи з серпня 2023 року, країною поширились суботні акції під гаслом "Гроші на ЗСУ". Головною вимогою мітингарів є перенаправлення фінансів з місцевих бюджетів на підтримку Збройних сил України. Все почалось із Одеси, де в серпні 2023 року пройшла стихійна акція біля міської ради, і вже з годом ця хвиля протестів швидко поширилася по всій країні в наступні місяці.

    Ми давно спостерігали за Кам’янським мітингом і вирішили дізнатися, чи відрізняються вимоги місцевих від інших міст. З того, що помітили, скажу так – лозунги однакові "Гроші на ЗСУ" та "В першу чергу ЗСУ".

    Близько 10-ї години, зібралось зо 3 десятки жінок, пару діточок і був чоловік…на візочку. Кожен учасник тримав рукописний плакат із текстом: "Гроші на ЗСУ".

    Звернувся до активістів, аби дізнатися: "За що вони збираються, які у них вимоги і пропозиції?".

    Активістка розповіла, що вони: “збирають підписи задля створилася комісії. Де 10 людей від нас (активістів) і від міської ради. Щоб ми сіли за стіл переговорів і за допомогою діалогу дійшли до спільного рішення”.

    Під час мітингу активісти у гучномовець зачитали суми витрат міської ради. Кажуть – це були цифри проведених тендерів міськради.

    Активісти розповідають: "Наші вимоги – бюджет на ЗСУ. Допомагати нашим підрозділим, хлопцям, які зараз воюють. Всі зараз дуже добре знають, куди необхідні гроші для армії. Ми просимо, щоб мер передивився бюджет та спрямував більше коштів нашому війську. А все інше відновимо та відбудуємо разом".

    За підрахунками учасників мітингу міська влада витрачає на підтримку ЗСУ 0.7% від бюджету міста, аби розібратись у кількості виділених бюджетних коштів ми пішли до офіційних джерел. На сайті міської ради бачимо звіт очільника міста про бюджет Кам’янського на поточний рік.

    Сайт Кам’янської міської ради

    Що бачимо?

    Цьогорічний бюджет міста складає 3 мільярди гривень. З них найбільша частина – 2,4 мільярди, це 80 %, відносяться до захищених видатків бюджету. Себто, це заробітна плата педагогів, лікарів, працівників культури, спорту та інших бюджетників, яких в нашому місті 11,5 тисяч.

    Також ці недоторкані бюджетні кошти включають у себе харчування, закупівлю лікарських засобів та медичних виробів, оплату комунальних послуг та енергоносіїв бюджетних установ, соціальні послуги населенню.

    Таким чином, з незахищених видатків залишається 525,3 мільйонів гривень.

    Куди їх спрямовують?

    На ремонт житлового фонду, аварійний ремонт доріг, вуличне освітлення, забезпечення роботи аварійної та диспетчерської служб, ремонти об’єктів освіти, охорони здоровʼя та соцзахисту, роботу трамваїв та інші.

    З цих же незахищених видатків йде і допомога військовим.

    У Кам’янському за офіційними даними у 2024 році з 525 мільйонів 135 виділено на посилення обороноздатності міста, допомогу ЗСУ та інші, пов’язані з війною напрямки. 135 мільйонів складає 25% від коштів з незахищених статей бюджету міста.

    На сайті цитують й очільника міста, де він зазначає, що допомога військовим є одним із пріоритетних напрямків діяльності Кам’янської громади. В подальшому, за можливості бюджету, будемо збільшувати видатки на обороноздатність країни.

    Не можемо не додати і те, що Кам’янське активно волонтерить. На приклад, ті ж самі освітяни опікуються військовими, додатково постійно збирають кошти на першочергові потреби, зокрема, і на автомобілі.

    Виходить, за даними сайту міськради, наше місто фактично витрачає на збройні сили максимально можливу суму. Плюс – донати від містян. Це все дозволяє тримати місто в належному стані, не забувати і про переселенців, яких у нас понад 28 тисяч.

    Таких висновків ми дійшли, спираючись на інформацію на сайті міської ради.

    Сподіватимемося, що усі сторони згодом досягнуть порозуміння.

    Адже в єдності – сила і перемога України.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити