+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

BYN

13.29

PLN

8.742

Субота, 3 Червня 2023 11:06:46
+380971399964 kp-mis@ukr.net

BYN

13.29

PLN

8.742

новини на пульсі:

Іпотерапія для тіла і душі: як маленькі кам’янчани проводили час у кінному дворі «Отаман» (фоторепортаж)

17 Травня, 2023

У рамках Міжнародного дня сім’ї, представники громадської організації «Бджола» для дітей, які виховуються у дитячих будинках сімейного типу, організували катання на конях. Захід такого формату провели вперше.

Наповнена позитивними емоціями зустріч відбулася у кінному дворі «Отаман».

Зустріч із кониками та поні для дітей розпочалася із спільних приємностей. Малечі –  увага, а тваринам – бублики та цукор. Декілька хвилин – і комунікацію  налаштовано. Особливо із допитливим теплокровним угорським скакуном Джазом, який напрочуд відкритий до спілкування і ласощів.

Протягом трьох днів, сім родин, які утримують дитячі будинки сімейного типу в Кам’янському, матимуть змогу провести час із благородними тваринами. 

«Діти матимуть можливість поспілкуватися із тваринами, а також всією родиною провести час на природі, – зазначила секретарка Кам’янської міської ради Наталія Ктітарова. – Дякуємо нашим захисникам, які дають можливість всім дітям відчути радість життя і радість дитинства».

У перший день до кінного двору завітали матері-вихователі. Пані Лариса виховує 10 дітей, а пані Альона – 9. Лариса Мусієнко відкрила дитячий будинок сімейного типу в 2015 році, переїхавши з Дніпра до Кам’янського. Жінка зізнається, ставлення соціальних служб міста до їхніх родин напрочуд зворушує.

«В Україні є великий підрозділ прийомного батьківства і, чесно скажу, нам всі у доброму сенсі заздрять. Бо не в кожному місті вітають, підтримують і поважають, –  поділилася мати-вихователька дитячого будинку сімейного типу Лариса Мусієнко. – Ми дуже раді, що живемо в цьому місті, в цій країні. Все буде добре, все буде Україна!».

Займатися благородними тваринами власник кінного двору «Отаман» Олександр Ткаченко почав 13 років тому. Допомагають йому дружина Наталія та син Михайлик. Сьогодні у кінному дворі проживають 5 поні та 9 коней, двоє з яких забрали із зони бойових дій. Всі тварини відкриті до людей, особливо до діток. Так, до катання були залучені красуня Лада та старожил Циклон.

«Діток з інвалідністю до нас часто привозять, багато школярів приїздить та й просто діти з батьками навідуються. До речі, багато лікарів рекомендують діткам із певними вадами, наприклад, опорно-рухового апарату чи нервової системи, саме іпотерапію, – розповів власник кінного двору «Отаман». – Для того щоб тримати коней, потрібно багато фінансових та фізичних затрат, але уявити своє життя без них не можу. Знаєте, якось мене запитали чи не покину коней? Якби вони від мене залежали, то може й покинув, але виходить, що я вже від них залежу, тож ніколи не покину».

Внаслідок війни дуже багато наших воїнів потребують психо-фізіологічної  допомоги після травм, тож у планах пана Олександра відкрити реабілітаційний центр для військових та застосовувати іпотерапію на практиці.

«Зараз у багатьох військових порушена психіка, багато потребують фізичної реабілітації, тому відкриття такого центру було б позитивним кроком. Сподіваюся, з підтримкою міської влади плани вдасться втілити в життя. Якщо вже почали говорити про підтримку, дуже вдячний всім небайдужим містянам, які допомагали нам підтримати кінний двір у перші місяці повномасштабного вторгнення. Тоді закрадалися сумніви, чи вдасться зберегти коней? Але з підтримкою та допомогою прийшла і віра, що не треба сходити з обраного шляху», – наголосив Олександр Ткаченко.

Після катання на конях, наповнені щастям Єва та Олексій вирішили відпочити та поділитися із нашою знімальною групою емоціями від першої у своєму житті поїздки.

«Я відчуваю нестримну радість. Коли сідала на коника, було трішки страшно, а після прогулянки, коли вже поверталися назад, настільки звикла, що не хотіла розлучатися із Циклоном», – усміхнулася Єва.

А Олексій додав: «Коли сідав на коня, було лячно, але потім потоваришував із Ладою, тож коли поверталися назад у мене були тільки щасливі емоції».

Подібні заходи представники громадської організації «Бджола» планують продовжувати й надалі, на радість діткам і Джазу, він точно дітлахів із смаколиками в гості вже наступного разу.

Маленька жителька кінного двору – свинка Нюша. Зачаровує відвідувачів танцями

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин