• UA
  • RU
  • Кам’янський костьол у 1944 році: що за конструкції на вежах?

    Цей знімок, зроблений вісімдесят років тому, недавно віднайшов в обласному архіві та оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбуку відомий краєзнавець із Дніпра Олександр Волок.

    На фотографії – видатна пам’ятка міста Кам’янського, римо-католицька церква Святого Миколая. Та привертають увагу тут не лише вишукана архітектура будівлі, але й незвичні конструкції у вигляді майданчиків на вежах.

    Для чого ж вони слугували? Очевидно, для обслуговування радянських червоних зірок з підсвіткою, які були встановлені замість хрестів на початку тридцятих років.

    "…Горять червінню електричні зірки на банях колишніх костьолу і церкви, кривавить небо загравами бесемерів і відблисками доменних та мартенівських топлень гомінкий велетень – завод", – в ентузіастичному дусі зазначав кам’янський письменник Віталій Чигирин в оповіданні "Записки хлопчика", написаному в 1931–1932 роках.

    Нижні майданчики слугували для виходу з шатрів назовні, а вже звідти драбини вели до верхніх майданчиків біля шпилів. Подібні конструкції були й на вежах будівлі православної церкви – нагадаємо, обидва храми зачинили в 1929 році, а затим спустошили. Під час нацистської окупації, ці зірки, звісно, перестали існувати.

    Фото з архіву Олександра Слонєвського

    Раніше ми повідомляли:

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити