ТОП-5 зупинок Кам’янського

22 Серпня, 2021 |

Після декомунізації багато вулиць Кам’янського були перейменовані. Це торкнулося і зупинок, які приймають і відправляють пасажирів.

Наприклад, всім відома «Комунарна» сьогодні звучить, як «Йосипа Манаєнкова». Але давайте чесно – ця зупинка ще довго буде «Комунарною», тому що саме ця назва прижилася серед кам’янчан. І тут не допоможуть жодні накази чи інші офіційні документи.

Втім, ми не будемо занурюватися у політику. У цьому, та ще декількох топах, ми згадаємо народні назви зупинок по всьому Кам’янському. Зупинки накшталт «біля третього стовпа» або «біля куща, який горить і не згорає», не враховуються, тому що це занадто локальні речі. Візьмемо загальновідомі, накшталт «Черевичків» на проспекті Аношкіна.

До «Черевичків» ми ще повернемося, а поки згадаємо про народні назви зупинок лівого берега.

Диспетчерська

Маршрути: 4, 10, 12, 14, 20, 29, 30

Друга за значимістю транспортна розв’язка лівого берега.

Колись тут і правда була диспетчерська. Зараз тут магазини, кіоски, аптеки і секонд-хенд. Але зупинити просять саме на диспетчерській.

 

Полянка

Маршрути: 12, 14, 17

На місці супермаркету «Велес» колись розташовувався магазин «Полянка». Логічніше було б і зупинку перейменувати (що швидше за все і зробили, якщо вірити програмі «Дозор»). Все одно назва «Полянка» ще живе і не викликає плутанини ані у пасажирів, ані у водіїв.

 

«ЗіЛ»

Маршрути: 12, 14, 17

Колись давно поряд із будинком навпроти зупинки стояв покинутий «ЗіЛ», від якого наразі лишилися лише спогади. Людям авто прийшлося до смаку, тому багато років жителі просили зупинити «на ЗІЛі», а водії і не проти. Як наслідок, назва живе і сьогодні.

 

Овочевий

Маршрути: 4, 10, 12, 14, 17, 20, 29, 30

Магазин «Сонячний» не завжди був «Сонячним». До нього тут був саме «Овочевий». Сьогодні його вже немає. Але назва живе в пам’яті всіх, хто користується послугами громадського транспорту – як пасажирів, так і водіїв. Не було ж сварок з приводу того «який ще овочевий?». Втім, сьогодні зупинка звучить і як “Овочевий”, і як “Сонячний”. І обидва варіанта правильні.

 

ЖЕК

Маршрут: 18

Багато років у будівлі, яку ви бачите позаду зупинки, розташовувалася житлово-експлуатаційна контора. Так назвали і зупинку.

Нікого не хвилює, що навіть саме поняття “ЖЕК” сьогодні вважається морально застарілим. Якщо ви їдете на 18-му і захочете вийти на цій зупинці, ніхто не докорятиме вам за подібні архаїзми.

“Біля ЖЕКа, будь ласка!”© хоча б хтось із пасажирів щодня.

У наступній добірці дослідимо інші райони Кам’янського. Залишайтесь на зв’язку!

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Якої погоди очікувати у Кам’янському 17 липня

День 17 липня буде надзвичайно спекотним. Ранок у Кам’янському буде безхмарним, і до кінця дня...

У Кам’янському в День Української Державності провели церемонію покладання квітів до пам‘ятника Тарасу Шевченку

Сьогодні, 15 липня, ми відзначаємо День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня...

У Кам’янському відбулася зустріч у рамках роботи проєкту з психоемоційної підтримки людей старшого віку зі статусом ВПО

18 липня в Кам’янському відбулася чергова зустріч, у рамках роботи проєкту з психоемоційної підтримки людей...

Відомий кам’янський художник відзначає день народження

15 липня 1953 року в Кам’янському, тодішньому Дніпродзержинську, народився відомий художник Сергій Юрійович Бабіч. Сергій...

У Кам’янському районі в дорожньо-транспортній пригоді загинула мати з сином

Трагедія сталася 18 липня близько 17:30 на автодорозі неподалік с. Дружба. 38-річна водійка автомобіля КІА SPORTAGE...