У Кам’янському обговорювали дефіцит кадрів та ефективність працівників

31 Серпня, 2021 |

У Кам’янському міському центрі зайнятості відбулося перше засідання експертів Фокус-групи в рамках спільного проекту «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» щодо розробки прогнозних показників потреби в кадрах хімічної галузі промисловості.

Серед учасників були представники підприємств «Дніпроазот», «ЗІП», «Спектр», «Поліколор», «Хімдивізіон», «Поліфом». Модератором виступила начальник відділу взаємодії з роботодавцями Кам’янського міського центру зайнятості Вікторія Карлова.

Одне з основних питань, що обговорювалося з роботодавцями – реформа професійно-технічної освіти для того, щоб вона відповідала вимогам підприємств та ринку праці регіону. Присутні вивчили чинники, що зумовлюють дефіцит працівників за певними професіями та недостатній рівень їх підготовки.  Розглянули можливості нових, відповідно до потреб роботодавців, освітніх програм.

Усі роботодавці погодились, що здобувачі освіти мають отримувати ґрунтовні теоретичні знання та практичні навички ще під час навчання.  Також зазначили, що хочуть мати можливість впливати на зміст освітніх програм, і не лише у частині варіативної складової. Жорсткі умови карантину показали, що будь-яка сфера діяльності може трансформуватися під впливом тих чи інших факторів. Тому завжди треба бути готовим до змін.

«Бізнес Кам’янського вже давно гостро відчуває дефіцит фахівців технічних спеціальностей і відмічає невідповідність рівня їхньої підготовки вимогам підприємств. Крім того, за деякими дефіцитними спеціальностями відбувається критичне зменшення обсягів навчання через зниження престижності таких професій. В той час на ринку праці регіону користуються неабиякою популярністю працівники саме робітничих професій. Інноваційний проєкт  покликаний врегулювати попит і пропозицію робочої сили, враховуючи результати запровадженого дослідження. Основна мета пілоту – підвищити ефективність забезпечення галузей економіки кваліфікованим персоналом на основі обґрунтованого формування регіонального замовлення на підготовку кадрів», – зазначають організатори.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити