У Кам’янському з’являться нові спортивні майданчики: які проєкту "Бюджету участі" – 2025 чекають реалізації

Починаючи із 2018 року у Кам’янському успішно працює інструмент впровадження партиципаторного бюджетування – програма "Бюджет участі". Якщо коротко, то партиципаторне бюджетування – це демократичний процес, який передбачає надання мешканцям громади права розподілити частину коштів з міського бюджету. У Кам’янському за допомогою Бюджету участі містяни виносять на конкурс проєкти з актуальними ініціативами, а далі вже сама громада, доєднуючись до голосування, більшістю обирає ті проєкти, які, на їхню думку, варті реалізації.
Бюджет участі під час війни: які виклики подолало Кам’янське?
До початку війни бюджет участі був поширеною формою у багатьох містах України. Ще у довоєнний рік у межах 197 територіальних громадах реалізовувались близько 2,5 тис. ініційованих мешканцями проєктів. У Кам’янському впровадження бюджету участі із 2017 року. У 2018 було проведено перший конкурс.
У 2022 році, з початком повномасштабного вторгнення, дію цього інструменту було призупинено. Проте, розуміючи його важливість, у 2023-му міський голова Андрій Білоусов ініціював відновлення "Бюджету участі. Місто".
За дослідженням "Transparency International Ukraine", Кам’янське увійшло в трійку районних центрів України, які у 2023-2024 роках продовжили реалізовувати цей проєкт.

У 2025 році у громадському конкурсі "Бюджет участі" з 63 проєктів перемогу здобули 15 – по 3 проєкти у кожній з 5-ти категорій. Раніше ми вже розповідали вам про переможців у категоріях "Безпека та захист", "Інфраструктура", "Просвіта, охорона здоров’я". Нині ж презентуємо переможців категорії "Фізична культура та спорт".

Як спортивні проєкти реалізують у Кам’янському?
Тож, у категорії "Фізична культура та спорт" найбільшу підтримку від мешканців отримав проєкт №29 "Модульне покриття для волейбольного майданчика". Він набрав 1645 голосів. Автор проєкту – Валентина Потеряхіна.
Проєкт передбачає облаштування сучасного волейбольного майданчика, створення комфортного та безпечного простору для занять волейболом. Майданчик матиме високу функціональність і дозволить проведення змагань різного рівня, а використання якісних матеріалів забезпечить йому довгий термін служби майданчика. Займатися спортом там зможуть усі бажаючі.
Базуватиметься майданчик у Дніпровському районі на базі ліцею № 29.



Інший переможець – проєкт №63 "Активність для кожного: Спорт. Здоров’я. Спільнота" – теж ініціатива освітян. Підтримали його 1361 містянин. Автором виступає Сергій Єлістратов. Місце реалізації – територія поблизу Ліцею інформаційних технологій.
Реалізація проєкту дасть мешканцям лівобережжя новий комплексний спортивний майданчик, де зможуть займатися фізичною культурою і спортом люди усіх вікових категорій, які мешкають поблизу.
Також там проходитимуть шкільні заняття фізкультурою, змагання. Освітяни переконані, що спортивні майданчики повинні бути багатофункціональними і безпечними, відповідати стандартам якості та забезпечити дитині змістовне і цікаве дозвілля.



Ну і врешті решт, третій переможець у категорії – проєкт №27 "Шлях до Олімпу". Автором виступив Олександр Кірпа. Проєкт зібрав 785 голосів на підтримку. Мета проєкту – організація майстер-класів для дітей з фізичної активності та спорту.
Для цього передбачено придбання спеціалізованого тренажерного обладнання, яке дозволить проводити заняття на високому рівні та забезпечить доступ до якісної інфраструктури для розвитку дітей. Знову ж таки, це створення у місті іще одного активного, здорового середовища для дітей та батьків, що сприятиме розвитку фізичної культури серед молоді та покращенню загального стану здоров’я.
Реалізовувати проєкт будуть на базі "ДЮСШ №4".



Попри усі виклики часу, у важких умовах воєнного часу мешканці Кам’янської громади отримали можливість впливати на перерозподіл коштів місцевого бюджету з метою вирішення актуальних проблем. Зробити свій внесок у розвиток міста може кожен – стежте за новинами проєкту і долучайтесь до нових конкурсів "Бюджету участі".