Їдеш без сертифіката – штраф платиш сам

28 Жовтня, 2021

Під час поїздок громадським автомобільним транспортом між регіонами відповідальність за наявність документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19 покладається на пасажирів.

 

Слід зазначити, що перевізник повинен проінформувати пасажирів про те, що у них має бути один із необхідних документів. Про це нагадало громадянам Міністерство охорони здоров’я України, посилаючись на Постанову Кабміну №1236 зі змінами.

Правила стосуються регулярних та нерегулярних перевезень у міжобласному та міжнародному сполученнях. При цьому вимоги не розповсюджуються на пасажирів приватного автомобільного транспорту, якщо у машині їх не більше п’яти. Перевезення ж більшої кількості пасажирів своїм авто дозволяється, якщо вони члени однієї родини.

Що ж стосується перевезень у залізничному і авіатранспорті, відповідальність за наявність у пасажирів тестів чи сертифікатів вакцинації несе перевізник. Відсутність документу про щеплення або негативного тесту передбачає адміністративну відповідальність і може обійтися штрафом від 17 000 до 34 000 гривень.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram