• UA
  • RU
  • За що кам’янчанам любити каштани? 5 причин від нашої редакції

    08 Жовтня, 2023

    Не тільки кияни можуть похвалитися красою шляхетних дерев з лапатим листям. В озелененні Кам’янського каштани займають теж не останнє місце.

    Тож, давайте розбиратися, чому їх так рясно садовили в містах і взагалі за що варто любити каштани. Ми нарахувати 5 причин.

    Причина перша: естетична

    Власне, за свою красу вони й почали свою подорож світом. Прибули вони з Балкан, прижилися в Криму, а далі вже пішли іншими містами країни.

    Наприкінці квітня – у травні у парках та на проспектах каштани запалюють білосніжно-рожеві пахучі «свічки». Та й восени каштани – не менша втіха. Яскраве листя і блискучі круглі плоди завжди вигідно вписуються в атмосферу міста. Гарні, що й казати!

    Причина друга: екологічна

    Каштан потрапив до 5-ки поширених в Україні дерев, які найкраще очищують повітря великих міст. Він на другому місці після тополі і здатен протягом року очистити до 25 кубометрів повітря. Погодьтесь, промисловому Кам’янському це геть не завадить.

    Причина третя: медична

    Головна перевага каштанів – протизапальна та антисептична дії. Вони знімають запалення, загоюють рани, допомагають при хворобах суглобів. Раніше каштани настоювали на спирту, очищені горіхи терли на порошок, щоб отримати чудодійне зілля. Але сучасникам рекомендують саморобними ліками не користуватися: якщо невірно скористатися каштанами – можна й отруїтися. Так що краще вже пошукати в аптеках професійно створені засоби для лікування та косметології.

     

    Причина четверта: антистресова

    Підхопіть дорогою два-три круглих та тактильно приємних горіхів. Каштан у кишені – такий собі антистрес – покрутив – і полегшало. До того ж, перебираючи їх у руці ви покращуєте моторику. Допоможуть вони розім’яти кисті рук тим, хто на роботі не випускає мишки з рук. А ще пишуть, що каштани зменшують запальні процеси в суглобах.

    Причина п’ята: творча

    Озброєний каштанами – готовий до поробок. Усі батьки хоч раз стикалися із завданням «з зірочкою» – зробити до дитсадку чи школи осінні поробки. Назбирайте з дитиною каштани заздалегідь. З них можна змайструвати безліч симпатичних штучок. Від найпростішої чарівної гусені до архітектурного шедевру. Це вже на скільки сил вистачить.

    Що іще варто знати про каштани?

    Каштани Кам’янського – не їстівні. У нашій місцевості таких просто не вирощують. Якщо надумали поласувати – шукайте у супермаркетах горіхи, завезені з інших країв. Кажуть, вони смачні і трохи схожі на картоплю.

    Маленька порада автомобілістам – восени не паркуйтесь під каштанами. Вони хоч і красиві, але коли падають з висоти можуть залишити на машини вм’ятини. Це вже точно буде не про любов.

    Взагалі ж каштани справедливо можна назвати міською прикрасою. Вони створюють атмосферу певної «парадності», а ще – асоціюються з улюбленим усіма «Київським тортом» та милою серцю кожного українця столицею.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    Дніпровський силач став українцем із найбільшою кількістю рекордів Гіннеса

    27 квітня у Києві відбувся Чемпіонат України зі стронгмену. Під час Ігор Дмитро Грунський з...

    Телебачення Кам’янського КП «МІС» запрошує на роботу журналіста

    Якщо ви пишете адекватні тексти українською, вмієте знаходити спільну мову з людьми, швидко орієнтуєтесь на...

    У Нацбанку розповіли, як працюватимуть банківські установи на травневі свята

    У пресслужбі Національного банку України нагадали: цього року на початку травня є кілька святкових та...

    Комунальні ухилянти: жителі Дніпропетровщини масово не сплачують послуги електропостачання

    Понад 116 тис. осіб, що проживають на Дніпропетровщині не сплатили жодного рахунку за світло з...

    Не лише казкарі: в Польщі знайшли книги братів Грімм, загублені під час Другої Світової війни

    Брати Якоб і Вільгельм Грімм відомі своїми казками, які увійшли в канон літератури. Проте майже...