• UA
 • RU
 • 10 вересня – Всесвітній день запобігання самогубствам

  10 Вересня, 2021 |

  Щороку 10 вересня відзначається Всесвітній день запобігання самогубствам, заснований Всесвітньою організацією охорони здоров’я у 2003 році.

  За світовою статистикою, кількість спроб суїциду і летальних випадків з кожним роком зростає. Одна з головних проблем – це те, що на самогубство зважується молодь.

  Як правило, думки про самогубство приходять у кризових станах. Люди, які вчиняють суїцид, зазвичай страждають від сильного душевного болю і перебувають у стані стресу, депресії, відчувають неможливість впоратися із своїми проблемами і дивляться в майбутнє без надії. Людина стає замкнутою, конфліктною, спостерігаються емоційні зміни, агресія до навколишніх, відмова від їжі, порушення сну, немотивовані порушення настрою, страхи.

  Фахівці наголошують: дуже важливо навчитись знаходити вихід із психотравмуючих ситуацій, дивитись на проблему з іншої, позитивної сторони. Чим більше у людини різноманітних інтересів, тим краще.

  Необхідно підвищувати свою самооцінку: думати про себе з повагою, відзначати свої достоїнства і якості, ставити їх над недоліками. Потрібно навчитися радіти тому, що маєш, відзначати будь-які дрібниці.

  Прийшовши додому, залишайте всі проблеми на роботі та давайте можливість своєму тілу відпочити. Постійне зациклення на проблемах тільки посилить поганий настрій і викличе негативні емоції.

  Діти та підлітки більше за інших схильні до суїциду. Дуже важливо дати зрозуміти дитині, що її люблять і цінують, і що вона завжди знайде підтримку у разі будь-якої проблеми.

  Правильне харчування відіграє важливу роль у профілактиці депресивних станів. Повноцінний і збалансований раціон – запорука здорового організму і психічного здоров’я.

  Відмовтесь від шкідливих звичок. Вони тільки дратують та погано впливають на організм у цілому.

  До усіх підозр на суїцидальні настрої слід ставитися серйозно. Якщо ви помічаєте проблему, зверніться за консультацією до фахівця. Кваліфікований спеціаліст визначить, яка саме допомога потрібна.

  У Кам’янському психологічну допомогу можна отримати у психоневрологічному відділенні міської лікарні №1.

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Турнір пам’яті видатного волейболіста й тренера відбувся у Кам’янському

  6 липня в Кам’янському пройшов ІІ традиційний турнір з волейболу до Дня пам’яті тренера Придніпровського...

  ТЦК більше не виписуватиме повістки: що змінилось

  Постанова, ухвалена урядом, значно зменшить паперове навантаження на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК)...

  На Олімпійських Іграх склад української збірної буде найменшим за всю історію змагань

  Олімпіада-2024 розпочнеться 26 липня у французькому Парижі. Ігри триватимуть до 11 серпня. Участь в головних...

  Очільник міста Андрій Білоусов провів черговий прийом громадян

  Люди зверталися по допомогу з різних питань, більшість яких стосувалася сфери житлово-комунального господарства, теплопостачання, надання...

  12 липня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

  12 липня в Україні День шоколаду. Віряни вшановують пам’ять преподобного Михаїла Малеїна. Іменини святкують Вероніка...