• UA
  • RU
  • 14 травня – Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією

    14 Травня, 2022

    У другу суботу травня з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я проводиться Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією. Цьогоріч він припадає на 14 травня, нагадали у Міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту Кам’янського.

    Підвищений артеріальний тиск, або артеріальна гіпертензія – головний фактор розвитку інфаркту міокарда та ішемічного інсульту. Понад 1,5 мільярда людей у всьому світі страждають на це підступне захворювання. За даними статистики, близько 45 % хворих людей не знають, що мають високі цифри артеріального тиску.

    Неконтрольована гіпертензія може привести до сліпоти, аритмії та серцевої недостатності. Рівень розвитку цих ускладнень зростає за наявності інших серцево-судинних факторів ризику – таких, наприклад, як діабет чи ожиріння.

    У світі гіпертонію мають близько 40% дорослих людей. Частка людей з гіпертонією з віком зростає – від однієї людини з десяти у віці від 20 до 40 років до п’яти з десяти у віці 50 до 60 років. В останні роки захворювання все частіше виявляється у людей молодого віку, що в основному пояснюється недотриманням здорового способу життя.

    Гіпертонічна хвороба потребує об’єднання зусиль пацієнта та лікаря для досягнення спільної мети. Повністю вилікувати гіпертонію неможливо, але реально зупинити її розвиток шляхом зміни способу життя:

    – зменшення споживання солі;

    – збалансоване харчування;

    – відмова від вживання алкоголю;

    – регулярна фізична активність;

    – підтримка нормальної ваги тіла;

    – відмова від вживання тютюну;

    – зменшення стресових навантажень.

    На жаль, більшість українців не слідкують за  рівнем свого артеріального тиску, а лише половина тих, що знають про свій високий тиск, приймають необхідні препарати. Перевіряти тиск необхідно хоча б 2 рази на рік. Якщо верхнє число постійно вище за 140 або нижнє постійно вище за 90, необхідно проконсультуватись у свого сімейного лікаря. Як будь-яке хронічне захворювання, гіпертонія піддається корекції лише за умови постійної і грамотної терапії, а також потребує від хворого свідомої зміни способу життя. Саме поєднання цих двох складових дозволяє підтримувати оптимальний тиск і зберігати працездатність на довгі роки.

    Методи виявлення і способи лікування гіпертонії успішно застосовуються в більшості країн світу. У Кам’янському триває реалізація урядової програми «Доступні ліки», завдяки якій за рецептом сімейного лікаря ви можете отримати ліки у аптеці безкоштовно чи з незначною доплатою. Щоб визначити, які препарати необхідні саме вам, лікар за необхідності може призначити додаткові обстеження чи скерує до невролога.

    «Не ставтесь легковажно до свого здоров’я. Слідкуйте за своїм артеріальним тиском, скоротіть ризик інфаркту та інсульту. Пам’ятайте: хворобі краще запобігти, ніж її лікувати», – закликають фахівці.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    Українці почали масово перереєстровувати свої авто: винен новий закон про мобілізацію

    У квітні цього року зросла кількість реєстрацій транспортних засобів у сервісних центрах МВС. Ця послуга...

    Кам’янчани в Інстаграм: відпочиваємо по – весняному!

    Інстаграм це синонім до креативу! Тут розповідають найцікавіші історії, діляться світлинами найдорожчих моментів і знаходять...

    Саджаємо малину: правила посадки та догляду

    Пропонуємо розібратися, як та коли краще висаджувати саджанці малини у відкритий ґрунт навесні, щоб вони...

    Сьогодні провели п’яту ювілейну церемонію нагородження «VIVA! Найрозумніші-2024», – міський голова

    Міський голова Андрій Білоусов вітав переможців інтелектуальних змагань, олімпіад різних рівнів, а також призерів конкурсу-захисту...

    McDonald’s у Кам’янському бути

    Про це повідомив Кам’янський міський голова. “Шановні мешканці міста! Отримую звернення з приводу незадовільного стану...