15 лютого, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити
15 лютого в Україні святкують День закоханих. У вірян день пам’яті святого Онисима. Іменини святкує Арсен. У цей день не можна займатися важкою фізичною працею.
Чого не можна робити?
У день Онісіма-вівчарника було прийнято вітати та обдаровувати пастухів. У будь-якому селі люди з такою професією були дуже затребувані. Їм дарували пряжу, частували вином та пивом, годували пирогами.
Ще одним звичаєм у народне свято 15 лютого була купівля та пророщування насіння. Посівний матеріал виставляли надвір, щоб загартувати на морозі.
За старим стилем сьогодні відзначають Стрітення Господнє. Наші пращури називали сьогоднішнє свято переломом зими і вважали, що цієї дати зима переходить у весну. За народними уявленнями, 15 лютого зима бореться з весною, і від їхньої “боротьби” залежить, чи буде весна ранньою цього року. Щоб весна настала раніше, господині цього дня випікали птахів із тіста чи круглі млинці.
У свято сьогодні не можна лаятися матом і пити спиртні напої. У це свято не можна займатися брудною домашньою роботою – пранням, миттям посуду, роботою в землі. Не варто займатися важкою фізичною працею сьогодні, наприклад, носити важкі речі або рубати дрова. Освячену в церкві в цей день воду не можна виливати і зберігати в брудному посуді.
У світі справляють такі свята
- Всесвітній день онкохворої дитини
- Міжнародний день операційної медичної сестри
- День ENIAC (перший у світі програмований комп’ютер, створений у 40-х роках 20-го століття в США.)
- День вшанування учасників бойових дій на території інших держав
Народні прикмети 15 лютого
- Піднявся рівень води в річках – до хорошого сінокосу
- Захід сонця червоний – до заметілі
- Яскравий місяць на чистому небі – до морозу
- Дивилися, який сьогодні день: яка погода, таким буде вересень
15 лютого – хто відзначає іменини сьогодні
Іменини святкують Онисим, Опанас, Арсен, Єфросинія. Талісманом людини, народженої 15 лютого є авантюрин. Здавна цей мінерал називали талісманом захисту хорошого настрою. Авантюрин носили люди, які вірили в удачу і були готові трохи ризикнути.