• UA
  • RU
  • 16 серпня відзначають Всесвітній день повітряних зміїв

    До Всесвітнього дня повітряного змія, що щорічно відзначають 16 серпня наша команда завітала до представників Української асоціації повітряних зміїв в Кам’янському. Щоб дізнатися більше подробиць про загадкового кайта, наскільки складно його виготовити і запустити в небо.

    16 серпня відзначають Всесвітній день повітряних зміїв / Фото : з архіву члена Української асоціації повітряних зміїв Валерія Шаповалова

    Попри війну в у Кам’янському вдалося організувати зимовий кайт-фестиваль Української асоціації повітряних зміїв наприкінці 2023 р. Яскраве дійство складалося з двох частин, які відбулися в різних локацях міста, перша його частина – майстер клас і запуски зміїв – пройшли в ліцеї №18. Продовження і його друга частина проходило на базі центру у членов "Біофарма Плазма" це дало змогу привернути увагу молоді і знайти нових членів асоціації.

    Віце-президент Української асоціації повітряних зміїв Леонід Бройтман під час майстер-класу 2023 року / Фото : з архіву Леоніда Бройтмана

    Які вже в травні 2024 року представляли Україну на міжнародному фестивалі повітряних зміїв Світу в Італії. Унікальна щорічна подія світового рівня зібрала більше 250 майстрів повітряних зміїв з усіх континентів, виступи яких протягом 11 днів побачили загалом 450 тис. відвідувачів. Вже другий рік поспіль фестиваль особливо пропагував тему миру і дружби народів, заперечення будь-якої ненависті та міжнародної агресії. Аліна Муленко, що була у складі делегації особливо пишається тим що вдалося підняти в небо малино-жовтий прапор Кам’янського, а найбільше емоцій викликав кайт у формі серця і синьо-жовтих кольорах, його запускали, щоб привернути увагу европейців до України.

    Учасниця Міжнародного фестивалю повітряних зміїв Аліна Мусієнко / Фото : з архіва Леоніда Бройтмана

    Попри те, що в Азії про кайтфлаїнг знають значно більше, ніж у нас, в Україні цей спорт теж розвивають. Кайтфлаїнг інтегрований у дитячі гуртки авіамоделювання. Там саме на прикладі повітряних зміїів діти вивчають аеродинаміку.

    Сергій Суліма / Фото : ТРК МІС

    Сергій Суліма, заступник віце-президента Української Асоціації Повітряних Зміїв зазначив, що це сімейний вид спорту: і для дітей, і для їхніх батьків і виготовити простий кайт можна власноруч з невеликої кількості матеріалів.

    "Для цього потрібний папір формату А3, дві палиці, ножиці та стрічка для балансування хвоста змія"

    Запускати змія найкраще на на узбережжі річки чи озера. І попередньо переглянути погоду: щоб небо в цей день було безхмарним, а вітер сягав від 10 до 20 км/год.

    Валерій Шаповалов та Леонід Бройтман під час зйомок сюжету / Фото : ТРК МІС

    Але спортивний і видовищний кайтфлаінг вимагає складніших форм. Бо для  яскравих фестивалів створюють кайти завдовжки від півтора до кількох десятків метрів.

    16 серпня відзначають Всесвітній день повітряних зміїв / Фото : з архіву члена Української асоціації повітряних зміїв Валерія Шаповалова

    Повітряний змій символізує свободу і легкість. Коли він піднімається у небо, він ніби тягнеться до висот, відображаючи людське прагнення до свободи, творчого натхнення та мрій. Так і члени Української асоціації повітряного змія мають великі плани на майбутнє, що до розвитку кайтфлаінгу в місті. А вже сьогодні влаштовують арт-терапевтичні майстер-класи і фестивалі для дітей що постраждали від війни, щоб підтримати і надихнути їх.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити