• UA
  • RU
  • 20 березня – День Землі: способи допомогти нашій планеті, які може зробити кожен

    20 Березня, 2024

    Сьогодні у всьому світі святкують День Землі. Нинішній День Землі проводиться щороку в день весняного рівнодення.

    День Землі – це спеціальний час, який призначений, щоб привернути увагу всіх людей до усвідомлення планети Земля як їхнього спільного дому, відчути нашу всеземну спільність і взаємну залежність один від одного.

    Давайте разом приєднаємось до збереження життя нашої планети. Ось невеличкі, але значні кроки, які допоможуть зберегти наше довкілля.

    Економте воду

    Підраховано, що вимикаючи воду під час миття рук, чищення зубів та намилення у душі, кожен з нас може заощадити кілька десятків а то й сотней літрів води на місяць. Це суттєве збереження чистої прісної води, запасів якої на нашій планеті все більш не вистачає.

    Економте електроенергію

    Надовго виходячи з кімнати, навчіться регулярно вимикати за собою світло, а також непотрібну в цей час побутову техніку – комп’ютери, телевізори, музичні центри, вентилятори, кондиціонери, обігрівачі тощо. Використовуйте енергозберігаючі лампи. Вони споживають у 3-5 разів менше електроенергії, ніж лампи розжарювання.

    Заощаджуйте папір

    Пам’ятайте, що на його виробництво йде багато деревини, а кількість лісів, що є «зеленими легенями» планети, невпинно скорочується. Не викидайте ще придатні до використання листки, альбоми чи зошити, а при можливості використовуйте папір вторинної переробки. Здавайте макулатуру. Для виготовлення 60 кг паперу зрубують дерево. Коли ми бачимо величезні ділянки вирубок, нам шкода лісу, і в той же час ми викидаємо газети у відро для сміття.

    Користь від російської літератури буде, якщо здати її на макулатуру. Фото з мережі

    Сортуйте сміття

    Слід відповідальніше ставитися до сортування сміття і утилізації відходів. Викинута на природі батарейка, пластикова пляшка чи звичайний пакет будуть розкладатися десятками-сотням років, невпинно отруюючи навколишнє середовище навколо себе. Ніколи не лишаємо небезпечні відходи на природі, а викидаємо їх виключно у облаштований смітник. В ідеалі – у спеціально призначений контейнер для збору пластику, батарейок тощо. Пам’ятаємо, що з тим же поліетиленовим пакетом можна кілька раз сходити до магазину, перш ніж його викидати. І не буде необхідності щоразу брати новий «хімічний» пакет. До того ж, зараз популяризовані багаторазові еко-торбинки на будь-який смак і колір.

    Правильно обирайте побутову хімію. Перед покупкою миючих засобів обов’язково зверніть увагу на їх склад, зазначений на упаковці, та уважно прочитайте інструкцію. Щоб мінімізувати попадання шкідливх речовин у грунт та стічні води.

    Даруйте непотрібні речі. Віддавайте їх іншим людям, таким чином ви даєте друге життя речам, які будуть приносити користь. Зараз є безліч варантів, куди подіти ресі, які ви вже не використовуєте. Це і волонтерські центри, які допоможуть необхідними речами ВПО, або людям, що проживають на прифронтових або окупованих теритоіях, комісійні магазини, дитячі будинки, та навіть, притулки для тварин, яким необхідні речі для життєдіяльності чотирилапих.

    Використані простирадла та ковдри стануть у нагоді в притулках для тварин. Фото: Happy Paw / Facebook

    Використовуйте альтернативні джерела енергії

    Пріоритетом для нас має бути відмова від використання у наших будинках неекологічних, забруднюючих довкілля пристроїв. Науковці підрахували, що на звичайні будинки припадає майже третина глобального споживання енергії. Що стосується саме Європи, то тут 62,8% загального споживання енергії в житлових приміщеннях припадає на опалення і ще 15,1%  – на нагрівання води, що загалом складає 2/3 всіх енерговитрат. Тобто, лише тут перехід на новітнє високоефективне опалювальне обладнання дозволить дуже суттєво знизити енергозатрати і рівень шкідливих викидів.

    У сучасних приватних будинках, на дачах, тощо, слід рішуче відмовитись від використання неефективних, екологічно «брудних» твердопаливних котлів, які гріють воду для опалення і гарячого водопостачання спалюючи деревину, палети, торф’яні брикети, вугілля тощо. Радше перейти на газ — набагато більш екологічне паливо. І не просто перейти, а використати для опалення найбільш сучасні конденсаційні газові котли, які за рахунок впровадження новітніх технологій споживають щонайменше на третину менше газу, порівняно з старими «традиційними» газовими котлами.

    Як альтернативу, опалювати оселю можна використовуючи екологічно чисту електроенергію і новітні теплові насоси з надзвичайно високим коефіцієнтом корисної дії, що здатні обігрівати використовуючи навколишнє середовище як джерело отримання тепла. Це надзвичайно вигідні рішення для опалення та обігріву води у приватній оселі, з неймовірною енергоефективністю.

    Сонячні панелі як джерело альтернативної енергії. Фото з мережі

    Частіше ходіть пішки

    Піші прогулянки не завдають шкоди природі і приносять користь вашому здоров’ю. Також прекрасною альтернативою являються велосипеди, самокати та електроскутери, які знизять рівень споживання палива.

    Бережіть природу!

     

     

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    З виноградом, фісташками та журавлиною: ідеї цікавих рецептів сирних кульок

    Сирні кульки – ідеальний варіант для закуски. Сирні кульки доповнять і святкову вечерю, підійдуть до...

    Таємниця глибин: день океану-матері

    У всіх куточках світу, 10 травня відзначається День океану, свято, яке підкреслює неоціненне значення океанів...

    Два срібла на чемпіонаті світу в Португалії завоювала гросмейстер з Кам’янського Олена Коротка

    Другий день поспіль жіноча збірна України завойовує срібні медалі на Чемпіонаті світу з шашок 100...

    Фруктовий еліксир: які фрукти підтримують здоров’я серця

    Серце – це мотор нашого організму, і як кожен механізм, воно потребує правильного палива для...

    Центральний парк Камʼянського запрошує на «Матусин день»

    11 травня, напередодні Дня матері, Центральний міський парк запрошує любих матусь на святковий захід «Матусин...