• UA
 • RU
 • 26 березня 2024 року – 10 років Національної гвардії України. Більше про структуру та військових, які захищають державу

  26 Березня, 2024

  26 березня відзначають День Національної гвардії України. Гвардійці – частина війська українського, яким захоплюється сьогодні увесь світ. Військо в якому безліч героїв – від солдатів до генералів. Так, показуючи справжнє обличчя нашого духу та борячись за свободу держави, гвардійці стали одним із символів України.

  Відзначати День Національної гвардії України почали тільки у 2015 році. Свято було встановлено «…враховуючи заслуги Національної гвардії України у справі захисту суверенітету України, її територіальної цілісності, життя, законних прав і свобод громадян…».

  Першим праобразом Національної гвардії в історії України прийнято вважати «Кіш для охорони республіканського ладу» заснований у 1919 році, а вже в 1920 було організовано жандармерію. У зв’язку з цим видано «Тимчасову загальну інструкцію служби для жандармерії», затверджену військовим міністром УНР 24 вересня 1920 року. Про радянський період внутрішніх військ згадувати не будемо, нехай залишається на далекій поличці історії, а краще розповімо про гвардійське військо періоду незалежної України.

  26 березня 2024 року – 10 років Національної гвардії України. Більше про структуру та військових, які захищають державу / Фото з інтернету

  Як самостійна силова структура Нацгвардія існувала з 1991 по 2000, як військове формування з правоохоронними функціями з 13 березня 2014 року. Загальна чисельність  — до 60 тисяч військовослужбовців, але з початком повномасштабного вторгнення кількість військових значно збільшилася.

  Якщо узагальнити діяльність Нацгвардії, то це військове формування з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України і призначено для виконання завдань із захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян України, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки.

  26 березня 2024 року – 10 років Національної гвардії України. Більше про структуру та військових, які захищають державу / Фото з інтернету

  Навчають майбутніх офіцерів у Національній академії Національної гвардії України та Київському інституті Національної гвардії України.

  Основною військово-адміністративною одиницею Нацгвардії є оперативно-територіальне об’єднання. Всього їх 6 – це Західне, Північне, Східне, Центральне, Південне та Кримське, яке дислокується у Херсоні.

  Національна гвардія бере участь відповідно до закону у взаємодії зі Збройними Силами України у відсічі збройної агресії проти України та ліквідації збройного конфлікту шляхом ведення воєнних (бойових) дій, а також у виконанні завдань територіальної оборони.

  Так, перший добровольчий батальйон оперативного призначення Національної гвардії України склав присягу на вірність державі 5 квітня 2014 року. Півтисячі гвардійців віком від 18 до 55 років екстерном за три тижні пройшли спеціальну військову підготовку, після чого були зараховані до резерву НГУ.

  Вже 15 квітня резервний батальйон оперативного призначення, сформований з добровольців Самооборони Майдану, заступив на бойове чергування в район Ізюм-Слов’янськ.  Його підготовку проводив майбутній Герой України генерал Сергій Кульчицький, а до складу батальйону було зараховано 350 бійців.

  До речі, однією з найсучасніших та найбільш елітних є 4-та бригада оперативного призначення імені Героя України сержанта Сергія Михальчука. Бригада створена за стандартами НАТО, ключовою відмінністю є експертне забезпечення, високоякісний відбір бійців, технічне оснащення та висока бойова готовність. Дислокована бригада у Гостомелі Київської області.

  26 березня 2024 року – 10 років Національної гвардії України. Більше про структуру та військових, які захищають державу / Фото з інтернету

  Ще один важливий факт: за підсумками соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова у січні 2024 року, Національна гвардія України увійшла в ТОП-5 інститутів суспільства за рівнем довіри громадян, який сягає 81 %.

  Вже протягом десяти років гвардійці не дають шаблезубому російському окупанту розгулятися на наших українських землях. Успішна військова операція зі звільнення Слов’янська та Краматорська, бої на Світлодарській дузі та поблизу Семенівки до повномасштабного вторгнення, а також низка битв вже в 2022 році, попри надлюдську тяжкість показують найлюдяніше обличчя наших героїв, які метр за метром відвойовують рідну українську територію.

  26 березня 2024 року – 10 років Національної гвардії України. Більше про структуру та військових, які захищають державу / Фото з інтернету

  Слава гвардійцям України, а з їх одвічним гаслом Честь! Мужність! Закон! У російського ворога точно немає шансів. Вогонь запеклих не пече…

  Раніше ми повідомляли:

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  У Кам’янському відзначили 106-ту річницю заснування Товариства Червоного Хреста

  18 квітня в Україні традиційно відзначається День заснування Товариства Червоного Хреста. Цього року Кам’янське приєдналося...

  Протягом тижня спортсмени Дніпропетровщини здобули 88 медалей на міжнародних і всеукраїнських турнірах

  Протягом минулого тижня спортсмени регіону здобули 88 нагород. Серед них – 26 золотих, 31 срібна...

  Алергія на цвітіння: що варто знати та як запобігти

  З настанням весни більшість людей радіє теплу, але не ті, хто страждає від алергії. Закладений...

  Хто такі військові капелани та яка їх роль на фронті

  З 2021 року військове капеланство є професією, яка офіційно існує в Україні. Військовий капелан не долучається...

  Субсидія на літній сезон: кому можуть скасувати допомогу

  Субсидії в Україні надаються двічі на рік: один раз на опалювальний сезон і один раз...