![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/03/drama_theater_of_lesya_ukrainka_kamianske-scaled.jpg)
27 березня світ відзначає Міжнародний день театру
«Театр — це така кафедра, з якої можна багато сказати світу добра», писав Микола Гоголь. Приєднуємося до його думки, адже маємо за приклад Академічний музично-драматичний театр імені Лесі Українки міста Кам’янського.
Театральне життя у Кам’янському пускало перші паростки ще наприкінці 19 століття. Саме 1899 року було відкрито Народну аудиторію, де нині знаходиться основна сцена театру. Далі, протягом більше ніж 80-ти років, театральне життя міста переживало буремні роки революції, евакуації та стагнації, аж поки у 1981 році, після масштабної реконструкції, не почав працювати добре відомий кам’янчанам театр на площі 250-річчя міста, 2. Ім’я Лесі Українки було повернуто до назви театру в 2000 тисячному році, а у 2012-му присвоєно статус Академічного.
Сьогодні у Кам’янському функціонують три сцени – вже згадувана вище Основна, Нова сцена, та відкрита нещодавно Мала сцена. Так звана Нова сцена розпочала свою роботу в 2017 році у колишньому Палаці культури імені Горького. На другому поверсі будівлі функціонує справжня окраса – камерна зала на 102 місця. Близькість до сцени сприяє своєрідному візуальному діалогу акторів із глядачами, а меблювання та освітлення створюють затишну і невимушену атмосферу.
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/03/00172.00_02_50_17.nepodvyzhnoe-yzobrazhenye005.png)
У вересні 2023-го року, в будинку по вулиці Ігнатія Ясюковича, 17, відкрилася Мала сцена театру, де відтепер працює один з небагатьох в області ляльковий театр із статусом наймолодший. Спочатку в цьому приміщенні, зі 120-ти річною історією знаходився Заводський клуб, а потім тривалий час працював музей ДМК. Після ремонту будівлі вдалося зберегти історичний шарм, який особливо спостерігається у вишуканій та просторій концертній залі.
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/03/teatr-im.-lesi-ukrayinky-u-kamyanskomu-1.jpg)
Наразі в театрі восьмеро митців мають почесні звання:
Заслужені діячі мистецтв України: Маргарита Кудіна та Сергій Чулков. Заслужені артисти України: Анатолій Вертій, Олег Волощенко, Світлана Сушко, Ірина Чваркова, Марина Юрченко та Олександр Володін.
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2023-10-06_08-49-21.jpg)
У 2023 році відбулося 17 прем’єр: 7 вечірніх вистав, 3 вистави для дітей, 7 концертних програм. Відновили в українському перекладі та повернули до чинного репертуару ще 9 вистав. Таким чином, репертуар поповнили 26 нових постановок.
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2023-03-18_15-11-26-scaled-1.jpg)
Вітаємо всіх представників Академічного музично-драматичного театру імені Лесі Українки з професійним святом – Міжнародним днем театру. Бажаємо у такий нелегкий для країни час натхнення, творчих сил, невичерпного ентузіазму і звісно ж нових вистав, які заворожуватимуть та культурно збагачуватимуть не одне покоління кам’янчан.
https://youtu.be/LzfeQ0mQ3aA
Раніше ми повідомляли:
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-26_15-00-49-768x512.jpg)
Кам’янське допомагає ЗСУ боронити країну
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/19489-768x512.jpg)
Аномальна липнева спека негативно вплинула на врожаї кукурудзи у Дніпропетровській області
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/452711829_483569127698120_6855332745088671096_n-768x530.jpg)
У Кам’янському районі чоловік двічі обікрав один і той самий будинок
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/myr-1-1-768x507.png)
«Мир» запрошує кам’янчан та гостей міста на кращі кінопрем’єри
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-21_16-43-54-768x421.jpg)