Більше молоді на фронт: сенатор Грем закликав Україну якнайшвидше ухвалити закон про мобілізацію
Сенатор Ліндсі Грем, який є представником Республіканської партії закликав українських законодавців у понеділок швидко ухвалити законопроект про мобілізацію, який дозволить більшій кількості громадян бути призваними до армії, і різко поставив під сумнів звільнення від призову чоловіків віком до 27 років, пише mis.dp.ua.
Грем закликав до швидких законодавчих дій – навіть у той час, як американські законодавці все ще не можуть досягти власного консенсусу щодо допомоги Україні. Під час візиту до Києва, який став його першою поїздкою до української столиці після того, як минулого місяця він різко виступив проти пакету допомоги Україні у розмірі 60 мільярдів доларів США.
Надаючи свої поради щодо законопроекту, Грем, який у понеділок зустрівся з Президентом України Володимиром Зеленським, не зміг дати жодних реальних гарантій щодо очікуваного пакету допомоги, натомість сказав журналістам, що він “більш оптимістичний, ніж будь-коли, що щось вийде з Палати представників досить скоро”.
“Україні вже не вистачає солдатів і боєприпасів, а Росія просувається на полі бою, нещодавно захопивши східне місто Авдіївку після відступу українських військ. Новий закон України про мобілізацію, який обговорюється вже кілька місяців, оскільки країна стикається з гострою нестачею боєздатних військ, пропонує знизити призовний вік до 25 років. Хоча громадяни можуть добровільно вступати до армії з 18 років, а чоловікам у віці від 18 до 60 років заборонено залишати країну в умовах воєнного стану, досі призов захищав молодих чоловіків – багато з яких є студентами від примусової мобілізації. Я сподіваюся, що ті, хто має право служити в українській армії, приєднаються до неї. Я не можу повірити, що це відбувається в 27 років”, – сказав він журналістам у понеділок. “Ви боретеся за своє життя, тому ви повинні служити – не в 25 чи 27 років. Вам потрібно більше людей в строю!”
Він також закликав українців не засновувати своє рішення про вступ до армії на тому, чи продовжують їх підтримувати Сполучені Штати. “Що б ми не робили, ви повинні боротися, – сказав він. “Що б ми не робили, ви воюєте за себе”.
Починаючи з 2022 року, Грем здійснив кілька поїздок в Україну і неодноразово виступав за надання більшої допомоги країні. Але минулого місяця він змінив курс і проголосував проти пакету термінової допомоги, заявивши, що Дональд Трамп був “категорично проти” і вважав за краще б вести переговори про таку допомогу у вигляді кредитних пакетів.
У понеділок у Києві він наполягав на такому підході.
“Я був дуже відвертим з президентом Зеленським. Ви можете очікувати, що я завжди буду на вашому боці, але це не буде несправедливо, якщо я попрошу вас та інших союзників: Поверніть нам гроші, якщо зможете”, – сказав Грем. “Я думаю, що ідея кредиту буде досить популярною не лише серед республіканців, а й серед демократів”.
У заяві після зустрічі в понеділок Зеленський сказав, що “критично важливо”, щоб Конгрес ухвалив рішення про підтримку України. Його офіс також повідомив, що під час зустрічі з Гремом він порушив такі питання, як нестача ракет і засобів протиповітряної оборони.
Українські війська вже давно скаржаться на нестачу 155-міліметрових артилерійських снарядів. Грем заявив, що ми можемо очікувати цю допомогу найближчим часом. Сенатор також розкритикував повільні поставки американських ракет великої дальності, відомих як ПТРК, заявивши, що вони “мали бути тут ще вчора”.
Він висловив сподівання, що Україна незабаром “отримає ПТРК: “І ви зможете зруйнувати цей клятий міст, що з’єднує Крим з Росією”.