• UA
  • RU
  • Британія провалила друге ядерне випробування поспіль

    Випробування британської ядерної ракети відбулося на підводному човні HMS Vanguard, на якому був присутній міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс.

    За даними газети The Sun, яка першою повідомила про невдачу, пускова установка ракети вийшла з ладу, і вона впала в море неподалік від місця запуску.

    Патрульні ракети зазвичай несуть ядерні боєголовки, але вони не пристосовані для випробувальних стрільб. У цьому випробуванні ядерної боєголовки не було.

    Міністерство оборони Великої Британії заявило, що британські сили ядерного стримування залишаються "безпечними, надійними і ефективними", але відмовилося надати додаткову інформацію з цього приводу з міркувань національної безпеки. Втім, ця ситуація неприємна як для Великобританії, так і для США, які виробляють ракети "Трайдент".

    Випробування ракет "Трайдент" у Великій Британії проводяться рідко, не в останню чергу через їхню вартість. Кожна ракета коштує близько 17 мільйонів фунтів стерлінгів (понад 20 мільйонів доларів США), і останнє випробування відбулося у 2016 році. Це випробування також закінчилося невдачею, оскільки ракета збилася з курсу.

    Міністр оборони Грант Шаппс і міністр ВМС спостерігали за випробуванням на борту підводного човна HMS Vanguard, який завершив семирічний ремонт. Представник оборонного відомства, близький до Шаппса, заявив, що "Трайдент" може "стріляти в реальних умовах", якщо це буде необхідно.

    "Проблеми, що виникли під час випробувань, були специфічними для цієї ситуації і не виникнуть в реальних умовах", – The Sun.

    Ракета мала пролетіти кілька тисяч кілометрів і безпечно впасти в Атлантичному океані між Бразилією і Західною Африкою. Натомість вона впала в море неподалік від місця запуску. Як повідомляється, під час невдалого випробування у 2016 році ракета була запущена з корабля HMS Vengeance біля узбережжя Флориди. Ракета Trident II D5 мала бути випущена по морській цілі біля західного узбережжя Африки з відстані 6 000 км, але була випущена по території США. Причина несправності досі тримається в таємниці, але високопоставлене військово-морське джерело повідомило, що ракета вийшла з ладу в польоті після запуску з-під води.

    Тіньовий міністр оборони Джон Хілі сказав: "Повідомлення про невдале випробування "Трайдент" викликають тривогу".

    Кампанія за ядерне роззброєння (CND) назвала цю невдачу дорогою поразкою, і повідомила, що її ремонт обійшовся в 500 мільйонів фунтів стерлінгів.

    "Такі марнотратні витрати повинні припинитися", – заявила організація, яка проводить кампанії за ліквідацію ядерної зброї у Великій Британії і в усьому світі.

    У своїй заяві Міністерство оборони визнало, що під час запуску мали місце аномалії. Однак воно також заявило, що HMS Vanguard і його екіпаж "повністю продемонстрували свої можливості" під час операції і що випробування "підтвердило ефективність ядерного стримування Великої Британії". У заяві додається, що "Трайдент" є "найнадійнішою системою озброєнь у світі" і була успішно випробувана понад 190 разів.

    HMS Vanguard – один з чотирьох атомних підводних човнів, які патрулюють цей район з 1994 року, один з яких постійно перебуває в морі. Підводний човен базується на базі Королівського військово-морського флоту Фаслейн у Ферт-оф-Клайд і озброєний ракетами Trident 2 D5 американського виробництва. Ядерні боєголовки зберігаються в арсеналі Калпорт на сусідньому озері Лох-Лонг.

    HMS Vanguard – один із британських атомних підводних човнів, який може нести ядерну зброю. Фото з мережі

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити