Через війну продовжують гинути тварини: на Одещині море викинуло тіло дитинчати дельфіна

09 Вересня, 2024 |

7 вересня науковий співробітник Національний природний парк "Тузлівські лимани" Іван Русєв повідомив, що на берег в Грибівці викинуло дитинча звичайного дельфіна – білобочку. Також Русєв зазначає, що адміністрація нацпарку отримувала повідомлення про побідні випадки на берегах Чорного моря у Болгарії, і на Азовських берегах.

Причиною гибелі дельфінів являється використання гідролокаторів або сонарів, які ще діють на деяких рашистських суднах біля Новоросійську та окупованого Криму, ві них створюються потужні хвилі, які негативно впливають на здоров’я тварин:

Дельфіни потрапляють у зону випромінювання суднового навігаційного обладнання, в результаті чого їхні навігаційні та ехолокаційні органи виходять з ладу, і вони зазнають сильних акустичних ушкоджень. При пошкодженні органів навігації та слуху дельфіни не можуть користуватися ехолокацією, тобто фактично стають "сліпими". Коли тварини дезорієнтовані, вони втрачають акустичний контроль над навколишнім середовищем.

Через війну продовжують гинути тварини: на Одещині море викинуло тіло дитинчати дельфіна / Фото: Ivan Rusev

"Сліпі" дельфіни знаходяться в стресі та паніці, не можуть орієнтуватися в просторі. В результаті вони потрапляють на усілякі перешкоди, зокрема й міни, розбиваються об скелі. І головне – такі "паралізовані" дельфіни не можуть вполювати рибу та швидко виснажуються. Ослаблені від удару гідролокаторів дельфіни, "сліпі", в стресовому стані різко втрачають імунітет і стають об’єктом автономного зараження збудниками інфекцій, віруси яких в них живуть постійно. Це насамперед характерний для дельфінів вірус – морбіллівірус", – зазначає науковець.

Через природу хвиль сонара, а також рівень бомбардування та рівень децибел воєнного шуму дельфіни можуть страждати від газової емболії або декомпресійної хвороби, коли вони раптово спливають на поверхню. Азот із крові та тканин тіла починає вивільнятися в кров дельфіна. у вигляді бульбашок, кров піниться, пошкоджуються клітинні стінки і кровоносні судини, блокуючи кровотік. У важких випадках газова емболія-декомпресійна хвороба може спричинити параліч або смерть тварин.

"Тільки знищення рашистського флоту дасть шанс дельфінам відчути полегшення життя. І для відновлення чисельності їх популяцій потрібно створювати великий по площі морській резерват", – пише у своєму дописі Іван Русєв.

Раніше ми писали: 

Окупація, контузія та довгий шлях порятунку: на чужині помер ведмідь Ямпіль

Терористи забрали ще одне життя: від вибухів загинув лось, який був на реабілітації

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Кам’янчани в Інстаграм: осінні будні містян (фото)

Початок вересня потішив кам’янчан приємною теплою погодою, коли літня атмосфера повільно вивільнюється з повітря. Такий...

Viola MC: від лайків до дитячих кроків – історія успіху сучасної мами-блогерки

Віолета Михайлова – в мережі відома як Viola MC, блогерка, інфлюенсерка. Має багатотисячну аудиторію. Знімає...

У Кам’янському ніч минула без надзвичайних подій

Про ситуацію в місті станом на ранок 11 вересня повідомив Кам’янський міський голова Андрій Білоусов....

11 вересня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

11 вересня в Україні День ласкавого звернення. Віряни вшановують пам’ять Теодори Олександрійської. Іменини святкують Віктор...

17 вересня день народження відзначає відомий журналіст Кам’янського Леонід Бройтман

Леонід Бройтман — це людина, чиє життя є прикладом багатогранності та відданості своїм захопленням. Будучи...