+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

Понеділок, 5 Грудня 2022 05:12:21

новини на пульсі:

Декомунізація 2.0 – у Дніпрі розпочали демонтаж пам’ятних знаків радянської спадщини (фото)

03 Травня, 2022

Сьогодні, 3 травня у Дніпрі комунальними службами було демонтовано більш ніж 10 радянських пам’ятних знаків. Про це повідомляють у Дніпровській міській раді.

Першим прибраним об’єктом цього дня стала цегляна стіна з наказом Сталіна, що у парку Глоби, у районі пам’ятника Чкалову.

 

Начальниця управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради Надія Лиштва заявила, що знак з наказом напряму не пов’язаний з подіями Другої світової або загиблими на ній. Тобто за її словами знак не ніс ніякої корисної інформації чи культурної цінності, а лише служив своєрідним маяком для прихильників “руського міра”.

 

Також за її словами, “декомунізовані” таблички будуть передані на зберігання до спеціального складу, а в майбутньому планується створення парку-музею тоталітарного радянського режиму. Саме там будуть представлені демонтовані стели, бюсти та знаки.

 

Ще однією локацією став бульвар Слави, де прибрали стелу з написом «Площа Жукова».

 

Головний спеціаліст відділу забезпечення діяльності міського голови та його заступників Антон Андрієнко наголосив, що в Дніпрі взагалі ніколи не було площі імені Жукова, а стела чомусь була. Тепер немає і її.

«Власне, зараз демонтовано ті об’єкти, які свого часу не потрапили під декомунізацію», – коментує нову хвилю декомунізації Антон Андрієнко.

 

Містяни також підтримують демонтаж радянської пам’ятної символіки. Наприклад, дніпрянин Олександр прокоментував: «Правильно, треба очищуватися від усієї радянщини. Нині наш народ страждає, але він обов’язково врятується».

Тим часом на вул. Титова вже другий день триває демонтаж бетонних ліпнин з радянською символікою на житлових будинках.

 

«За допомогою вишки та відбійного молотка наші фахівці виконують демонтаж ліпнин, на яких зображені такі радянські символи, як серп і молот, а також червона зірка. Загалом таких ліпних тут вісім. До кінця дня їх приберемо», – додав головний інженер ТОВ «Екологія-Д» Олег Морозюк.

 

Загалом у Дніпрі з 2014 року у рамках декомунізації було прибрано близько ста символів радянської епохи, пам’ятних знаків, меморіальних дошок тощо.

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин