МОН запрошує молодь вчителювати у сільських місцевостях

Громадська організація "Навчай для України" за підтримки Міністерства освіти і науки України оголошує конкурс на участь у програмі розвитку лідерства для молоді.

Мета програми – забезпечити рівні можливості для реалізації потенціалу всіх дітей, незалежно від місця їхнього проживання. Для цього організатори протягом одного-двох років навчатимуть вмотивовану молодь у школах невеликих населених пунктів.

"За результатами дослідження PISA 2022 року, виявлено значний розрив в освітніх досягненнях учнів із міст і сіл. Різниця в балах з математики для 15-річних підлітків із цих категорій становить 92 бали, що еквівалентно відставанню на 4,5 роки навчання для учнів сільських місцевостей", – озвучують у МОН.

Учасники програми переїдуть до села чи невеликого пункту, будуть викладати у школі, організовувати позакласні заходи та працювати з місцевою громадою. А також отримають 5-тижневу педагогічну підготовку в Літньому інституті, зарплату вчителя та стипендію від організації.

Щомісячний дохід учасника Програми складається із заробітної плати вчителя, яка коливається від 3,000 грн до 7,000 грн (розмір заробітної плати залежить від кількості годин викладання та від школи) та стипендії, що дорівнює 10,000 грн та виплачується за виконання умов участі в Програмі. Стипендія передбачена на покриття витрат пов’язаних з переїздом та орендою житла, вартістю проживання та проїзду до місця офлайн зустрічей в рамках Програми.

Щоб стати учасником/учасницею програми, потрібно:

  • мати ступінь бакалавра або магістра будь-якої спеціальності станом на 1 вересня 2024 року (не обовʼязково фах педагога);
  • мати хороші знання з одного зі шкільних предметів (потрібно буде пройти тест);
  • бути готовим на час програми переїхати до маленького села чи громади.

Заявки прийматимуть до кінця другої хвилі набору – 30 квітня, а також третьої – 2 червня 2024 року. Детальніша інформація та реєстрація для участі – за посиланням.

Раніше ми писали: Бакалавр за три роки та зміна спеціальності під час навчання: що зміниться для студентів та закладів

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити