День «Х» настав: набуває чинності новий закон про мобілізацію

18 Травня, 2024 |

Сьогодні, 18 травня вступає в силу новий закон про мобілізацію. Чого очікувати військовозобов’язаним,  читайте нижче.

Головні обов’язки

Від сьогодні чоловіки від 18 до 60 років повинні мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти за вимогою представників ТЦК, поліцейських та прикордонників. При цьому, повинні явитися за викликом або повісткою до ТЦК для обліку та медогляду.

Всі чоловіки призовного віку повинні уточнити свої облікові дані у ТЦК, ЦНАП або в електронному кабінеті.

Нові методи впливу

ТЦК звертається до поліції для затримання і доставки громадянина якщо затримання неможливе надсилається вимога рекомендованим листом.

Днем вручення вважається день розписки. Якщо особа відмовляється від отримання повістки, то протягом 10 днів відбувається звернення до суду щодо призупинення дії водійських прав.

Збільшення штрафів

За порушення правил обліку штраф складає від 17 000 до 25 500 гривень, а за ухилення від мобілізації – від 17000 до 25 500 гривень.

Проходження ВЛК

Обов’язково пройти ВЛК повинні обмежено придатні через скасування статусу (протягом 9 місяців), військовозобов’язані, у яких сплив термін дії висновку ВЛК (діє протягом року) та особи з інвалідністю ІІ або III групи, набутої після 24 лютого 2022 року.

Право на відстрочку

Скористатися правом на тимчасову відстрочку від військової служби можуть заброньовані за органами влади і на критичних підприємствах, особи з інвалідністю І, ІІ та ІІІ груп або тимчасово непридатні, багатодітні батьки, батьки-одинаки, усиновлювачі сиріт, що зайняті доглядом за хворими членами сім’ї, члени сімей загиблих або зниклих безвісти на війні, члени сімей загиблих Героїв України з членів Небесної сотні.

Також мають право на відстрочку студенти на денній або дуальній формі (окрім другої освіти того ж рівня) наукові працівники, викладачі, шкільні вчителі, аспіранти та докторанти, посадовці державних органів, судді та члени уряду та інші особи, визначені законом

Бронювання

Правом на бронювання можуть скористатися мають чиновники категорії “А” (всі), “Б” і “В” (до 50%), працівники безпекових, правоохоронних органів та судів, працівники та бенефіціари мобілізаційних та критичних підприємств.

Звільнення зі служби

Звільнитися зі служби можуть військові за станом здоров’я (тимчасова непридатність переглядасться через 6-12 місяців) або через сімейні обставини та інші поважні причини.

Також звільнюються зі служби за обвинувальним вироком суду та після звільнення з полону (недобровільного) та при отриманні інвалідністі І, ІІ та III груп.

Виплати військовим

При укладанні контракту:

  • компенсація 50% першого внеску за іпотекою;
  • виплати по 100 000 гривень після першого та другого року служби;
  • сертифікат на 150 000 гривень на купівлю авто.

Винагороди:

  • за знищену або трофейну техніку від 11 500 до 870 000 гривень;
  • за бойові завдання “на нулі” 70 000 гривень за кожні 30 днів.

Відпустки:

  • гарантована 30 днів (одна з частин не менше 15 днів);
  • до 15 днів на рік за знищену техніку;
  • 90 днів після звільнення з полону;

Базова військова служба

Базову військову службу проходять придатні до служби чоловіки 18-25 років, жінки – добровільно.

Період базової військової служби можна добровільно обрати з 18 до 24 років. Термін проходження базової військової служби складає до 3 місяців як у воєнний, так і у мирний час.

Чоловіки за кордоном

Українські чоловіки, що знаходяться за кордоном обов’язково повинні оновити власні облікові дані та оформлення паспортів буде відбуватися тільки за наявності військово-облікового документа.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

215 кущів забороненого врожаю: кам’янчанка вирощувала коноплі у власному дворі

35- річна жителька Кам’янського на своїй присадибній ділянці вирощувала коноплі. За рослинами вона старанно доглядала,...

В Одесі через необережний крок загинула 13-річна дівчинка

Дві 13-річні одеситки пішли погуляти до одного з покинутих санаторіїв. Дівчата піднялись сходами закинутого комплексу,...

Майже кожного дня у пожежах заживо гинуть дикі тварини

В Україні з початку поточного року вже згоріли майже 26 тисяч гектарів землі. Про це повідомили у...

Портфель безпеки для наших героїв

ГО “Бджола” передала саперам 302-ї зенітно-ракетної бригади, які боронять землю на Харківщині професійний рюкзак з...

Помічниця на грядках: чим корисна харчова сода для саду й городу

Харчова сода може згодитися не лише на кухні або у побуті, але й на городі....