Дніпровські енергетики запустили нову функцію на сайті: повідом про гніздо – захисти лелек
ДТЕК Дніпровські електромережі запустив нову функцію на сайті, за допомогою якої жителі області при виявленні гнізда лелек на електроопорах можуть надати інформацію про кількість та стан птахів в ньому.
Компанія розробила його в рамках власного еколого-просвітницького проєкту #Лелеченьки, який вже допоміг захистити понад 10 тисяч білих лелек в Україні.
Це допоможе енергетикам оперативно дізнаватися, де саме з’явилися нові гнізда, щоб в подальшому укріплювати їх спеціальними захисними платформами, а також передавати важливі дані про лелек орнітологам-науковцям. Укріплення гнізд дозволяє захистити лелек від ураження струмом або загибелі через руйнування гнізда. А також попереджає аварії на лініях та відключення світла у клієнтів.
"Попри війну ДТЕК Дніпровські електромережі продовжує розвивати інфраструктуру електромереж, застосовуючи сучасні цифрові технології та спираючись на принципи сталого розвитку. Наша мета – надавати українцям якісні послуги з електропостачання та бути максимально дружніми до довкілля. Нова функція на сайті є продовженням проєкту із захисту білого лелеки #Лелеченьки. За підрахунками екологів, за останні 10 років ми вже допомогли захистити понад 10 тисяч особин білого лелеки. З новою функцією на сайті та за допомогою наших клієнтів ми зможемо зберегти ще більше цих символічних для українців птахів", – підкреслили у компанії.
Щоб передати інформацію про виявлене гніздо, необхідно:
- перейти на сайт ДТЕК Дніпровські електромережі та відкрити розділ "#Лелеченьки: передай інформацію про гніздо"
- натиснути кнопку "Детальніше", заповнити форму та відправити її.
Після отримання та перевірки інформації енергетики, в разі такої необхідності, перенесуть гніздо на захисну платформу.
Також енергетики повідомляють, що на початку липня ДТЕК Дніпровські електромережі у співпраці із Західноукраїнським товариством птахів долучився до міжнародного проєкту польського товариства орнітологів Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego з вивчення та захисту білого лелеки. В рамках проєкту енергетики допомогли вченим-орнітологам окільцювати на Дніпропетровщині 21 лелеченя в гніздах на електроопорах. Кільцювання дозволить відстежувати шляхи міграції, вплив на популяцію зовнішніх факторів в різних країнах світу, кількість птахів, що повертаються в країну.
Участь у цій міжнародній ініціативі компанія взяла відповідно до ESG стратегії та продовжуючи власний еколого-просвітницький проєкт #Лелеченьки.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram