• UA
  • RU
  • Електронний суд: як Україна впроваджує сучасні технології у судочинство

    Україна робить важливий крок у модернізації своєї судової системи – цифровізує суд. Це один з напрямків Державної антикорупційної стратегії, який має на меті підвищити ефективність та прозорість судочинства. Більшість сервісів будуть доступні в онлайні та в Дії. Це дозволить спростити документообіг, прискорити розгляд справ і поліпшити комунікацію між учасниками справ. Судді зможуть зосередитися на своїх функціях, а не на паперовій роботі.

    Зараз ведеться робота над єдиною інформаційною системою. Вона вже пройшла IT-аудит, тепер перевіряємо її функціональність. Після закінчення сформуємо оновлену концепцію електронного суду.

    Також працюємо над електронним виконавчим документом у Дії – це рішення суду, яке треба виконати примусово.

    Наприклад, ви позичили гроші за розпискою, але вам їх не повернули. Ви звернулися до суду – і суд вирішив стягнути гроші з боржника. Тобто суд видав виконавчий документ. Щоб його отримати, треба чекати в черзі, це багато паперів і втраченого часу. Після запуску послуги документ буде в Дії.

    Електронним судом зможуть користуватися майже 7 мільйонів людей: громадяни, прокурори, адвокати, слідчі, нотаріуси, бізнес та працівники судів.

    Деякі судові сервіси вже доступні онлайн: електронний кабінет, судові засідання онлайн, контакт-центр. Також послуги в Дії: судові сповіщення, рішення та штрафи.

    Як показує досвід, саме цифровізація є одним з найефективніших інструментів для боротьби з корупцією.", – прокоментував Михайло Федоров

    Електронні сервіси та систему розробляє Міністерство цифрової трансформації спільно з Вищою радою правосуддя, Комітетом Верховної Ради з питань правової політики та Державною судовою адміністрацією за підтримки USAID проєкту ЄС Право-Justice та консалтингової компанії CIVITTA.

    Раніше ми повідомляли:

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити