• UA
  • RU
  • Енергетики пояснили механізм масштабних відключень в Україні

    25 Листопада, 2022 | Новини |

    Як сталося, що українці взагалі були без світла, і чому воно так повільно з’являється, детально пояснив голова енергопостачальної компанії "Yasno" Сергій Коваленко.

    "Уявіть собі п’ять регіонів. У двох – надмірна генерація, вони можуть виробити більше електроенергії, ніж споживають. А у трьох регіонах дефіцит генерації, тобто там споживають значно більше, ніж виробляють. Всі ці регіони з’єднані мережами в єдину енергосистему, у них баланс. Головний диспетчер цієї території постійно спостерігає за цим балансом", – пояснив Сергій Коваленко.

    Під час атаки відбувся раптовий обрив зв’язку між регіонами. У регіонах, де надмірна генерація, різко зростає частота в мережі, автоматика починає зупиняти генерацію, щоб не згоріло все. З іншого боку – відключаються споживачі. Система для збереження входить у баланс на нульовому рівні.

    Після того, як зв’язок між регіонами відновлюється, система відразу не може вийти на базовий рівень споживання та генерації. Не можна запустити умовно 100% генерації, якщо немає стільки споживання. Тому відбувається поетапний запуск системи. Крок за кроком, даючи трохи більше генерації і віддаючи цей обсяг у споживання, повертається колишній рівень балансу. Звісно, є ще безліч змінних, але загалом – ситуація така.

    Зараз у Київській, Дніпропетровській та Донецькій областях енергетики частково відновили електропостачання. Вже підключені об’єкти критичної інфраструктури: лікарні, ТЕС, насосні станції практично по всій Київській та Дніпропетровській областях. Донеччина також отримує електропостачання. Значна частина користувачів по всій Україні зараз ще в екстрених обмеженнях.

    "Ситуація складна, проте контрольована, динамічна. Мова йде про години, а не про дні, і тим паче не про тижні. Колеги роблять зараз усе можливе, аби відновити постачання та повернути світло до ваших осель. Тому прошу бути терплячими. І якщо ви вже зі світлом – користуйтеся електроприладами дуже обережно", – закликає голова компанії.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити