• UA
 • RU
 • Холера може спалахнути в Маріуполі – ВООЗ

  18 Травня, 2022

  Через антисанітарію та зруйновану систему водопостачання у Маріуполі ймовірний спалах холери, застерігає ВООЗ. Про це на вчорашньому брифінгу в Києві повідомила регіональна директорка з надзвичайних ситуацій Всесвітньої організації охорони здоров’я Доріт Ніцан.

  Наразі у місті водопостачання відновлене лише частково, до того ж є великий ризик поширення різноманітних інфекцій через утворене “болото” у більшості районів міста.

  «Ми отримали інформацію від неурядових організацій, які працюють там, що там на вулицях просто болото, і каналізаційна вода поєднується з питною. Це величезна небезпека поширення багатьох інфекцій, включно з холерою», — зазначила Ніцан.

  Директорка з надзвичайних ситуацій згадала, що до 2011 року в Маріуполі уже траплялися випадки холери, та зазначила, що у зв’язку з ризиком виникнення хвороби організація вже готує протихолерні комплекти та вакцини. Наразі ВООЗ співпрацює з недержавними організаціями для допомоги місцевим мешканцям.

  На завершення Доріт Ніцан додала, що через ті ж причини загроза спалаху холери існує й на інших окупованих Росією територіях.

  Раніше очільник Маріуполя, який залишив місто ще в перші дні війни, заявив, що до кінця року тільки від нестерпних умов та хвороб у місті може загинути близько 10 000 людей.

  Що таке холера і які симптоми вона має?

  Холера — це гостра діарейна інфекція, що виникає при вживанні харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae О1 або О139. Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах. На території України за всю історію було зафіксовано 7 пандемій цієї страшної хвороби. Перша датується початком XIX століття, остання сталася наприкінці ХХ. У 2011 році в Маріуполі через випадки холери було введено заборону купатися на пляжах, а також ловити рибу та продавати її на ринках.

   

   

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Модна трансформація: переосмислена роль української вишиванки

  Ще пару десятків років тому вишиванка була атрибутом хіба що святкування Дня Незалежності або концертного...

  Прокатники Каметсталі освоїли виробництво нового профілю СВП-33 для шахтарів України

  На трубозаготівельному стані прокатного цеху Каметсталі розширили лінійку сортового фасонного профілю СВП. У квітні прокатана...

  Кам’янчани знову можуть замовляти індивідуальні номерні знаки

  Популярні серед водіїв індивідуальні номерні знаки знову доступні для замовлення, – повідомили в Міністерстві внутрішніх...

  Торт без випічки «Хвилинка»: готується дуже легко з простих інгредієнтів

  Шоколадний торт зі сметанним кремом “Хвилинка” без випічки за 15 хвилин! Дуже смачний, простий та...

  У Кам’янському районі створили величезну «вишиванку»

  15 травня студенти та викладачі Бахмутського педагогічного фахового коледжу стали активними учасниками патріотичної стрітарт-акції «Вишиванка...