![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2022/05/1652812734-991-1.jpg)
Холера може спалахнути в Маріуполі – ВООЗ
Через антисанітарію та зруйновану систему водопостачання у Маріуполі ймовірний спалах холери, застерігає ВООЗ. Про це на вчорашньому брифінгу в Києві повідомила регіональна директорка з надзвичайних ситуацій Всесвітньої організації охорони здоров’я Доріт Ніцан.
Наразі у місті водопостачання відновлене лише частково, до того ж є великий ризик поширення різноманітних інфекцій через утворене “болото” у більшості районів міста.
«Ми отримали інформацію від неурядових організацій, які працюють там, що там на вулицях просто болото, і каналізаційна вода поєднується з питною. Це величезна небезпека поширення багатьох інфекцій, включно з холерою», — зазначила Ніцан.
Директорка з надзвичайних ситуацій згадала, що до 2011 року в Маріуполі уже траплялися випадки холери, та зазначила, що у зв’язку з ризиком виникнення хвороби організація вже готує протихолерні комплекти та вакцини. Наразі ВООЗ співпрацює з недержавними організаціями для допомоги місцевим мешканцям.
На завершення Доріт Ніцан додала, що через ті ж причини загроза спалаху холери існує й на інших окупованих Росією територіях.
Раніше очільник Маріуполя, який залишив місто ще в перші дні війни, заявив, що до кінця року тільки від нестерпних умов та хвороб у місті може загинути близько 10 000 людей.
Що таке холера і які симптоми вона має?
Холера — це гостра діарейна інфекція, що виникає при вживанні харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae О1 або О139. Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах. На території України за всю історію було зафіксовано 7 пандемій цієї страшної хвороби. Перша датується початком XIX століття, остання сталася наприкінці ХХ. У 2011 році в Маріуполі через випадки холери було введено заборону купатися на пляжах, а також ловити рибу та продавати її на ринках.
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-14_21-45-06-768x576.jpg)
Якої погоди очікувати у Кам’янському 22 липня
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/thumbs_b_c_bd866f429f24f2ce297b07862edbc73b-768x432.jpg)
Курага по-домашньому: готуємо без допомоги електроприладів
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-23_10-48-12-768x432.jpg)
Масштабна аварія відбулася у Кам’янському районі: є постраждалі
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/beautiful-couple-standing-inside-the-elevator-smiling-each-other-768x590.jpg)
26 липня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/452413511_891595293007302_2918750404800744723_n-768x576.jpg)