• UA
 • RU
 • Хто долучився до фермерських протестів у Польщі

  20 Лютого, 2024

  Одна з асоціацій польських мисливців заявила, що приєднається до протестів фермерів, щоб підтримати їхні вимоги та виступити зі своїми співвітчизниками. Про це повідомляє RMF24, пише “Європейська правда”. Асоціація “Мисливці в дії” заявила, що 20 лютого протестуватиме разом з фермерами, щоб підтримати їхні вимоги і висловити свій протест проти нових обмежень на полювання.

  “Ми не згодні з руйнуванням польського сільського господарства шляхом делегалізації полювання. Збалансоване полювання, сільське та лісове господарство – це засади безпеки нашої країни. Потрібно зупинити руйнування спадок багатьох поколінь поляків”, – заявили в асоціації та закликали своїх однодумців “стати зі своїм авто за кожним фермерським трактором”.

  Мисливці разом з фермерами # Спільна справа Фото: Mysliwi w dzialaniu

  Що вимагають простестучі:

  • Фермери не погоджуються з позицією Польського уряду і Європейського парламенту щодо допомоги в імпорті продукції (сільськогосподарської та харчової) з України.
  • Фермери не погоджуються на рішення Єврокомісії продовжити дію торговельної угоди ЄС з Україною до червня 2025 року.

  Також аграрії не згодні на пропозиції:

  • «Європейського зеленого курсу», який був підписаний 14 червня 2021 року.
  • Стратегії ЄС «від лану до столу».
  • Спільної аграрної політики Євросоюзу в тому вигляді, який був запропонований.

  Протести фермерів із перекриттям прикордонних пунктів пропуску, які тривають із 9 лютого, почалися незадовго після двомісячної блокади українського кордону польськими перевізниками. Вони вимагали відновити дозволи для українських водіїв для роботи в ЄС, мовляв, не витримують конкуренції. Тобто, по суті, повернутися до квотування – запровадження певної фіксованої видачі таких дозволів на рік. Хоча їх ще 2022 року скасував ЄС. Наразі від Брюсселю польські фермери вимагають аналогічних заходів: збільшити дотації на підтримку села та скасувати рішення Євросоюзу щодо обнулення всіх квот і мит на український експорт, яке має бути продовжене на рівні Брюсселя до 5 червня.

  Додамо, що покупка тракторів була дофінансована дотаціями з Європи. І за спалення коліс, блокування шкіл, інших адміністрацій членам протестів загрожує низка штрафів.

  Якщо взяти статистику, за січень до Польщі було імпортовано: соняшникової олії на майже $28 млн, а цукру на $3,1 млн. М’яса птиці минулого місяця до Польщі ми взагалі не завозили. А, наприклад, тієї ж соняшникової олії ми експортуємо в рази більше до Італії, Нідерландів, Іспанії та Туреччини. Тим паче, наразі, Польща, як й інші європейські країни, не є для нас головними експортними “воротами”. Після того, як минулого року Україна змогла налагодити роботу власного зернового коридору, основний наш експорт йде Чорним морем.

  Сьогодні, 20 лютого, на одній із черговій акцій протесту на українському кордоні польські протестувальники кричали: “Це Польща, а не Брюссель. Я не підтримую українців”.

  Речник МЗС України Олег Ніколенко заявив, що блокування польсько-українського кордону, якими б гаслами воно не супроводжувалося, не має виправдання, закликаючи польську владу надати цьому правову оцінку. Чеслав Секерський запросив польських протестувальників до перемовин, зазначивши, що міністерство хоче розробити двосторонню угоду з Україною, яка б поширювала заборону імпорту також на цукор, м’ясо птиці, яйця, м’які фрукти, мед, яблучний сік та олію. Тому вже зараз українські експерти попереджають, що треба готуватися до довгого “аграрного” протистояння з Польщею, навіть якщо Росія перестане підживлювати ці протести фермерів.

  Також 27 лютого фермери планують провести марш у Варшаві по вулиці Wlejskiej.

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  У Кам’янському районі триває посівна кампанія

  Уже третій рік поспіль аграрії Кам’янського району долають усі виклики, проводячи весняно-польові роботи в умовах...

  400 років культурної спадщини горить у вогні: палає одна із найстаріших фондових бірж Європи

  Прямо зараз горить історична будівля Данської торгової палати. Це 400-річна фондова біржа. Усіх, хто перебував...

  У Камʼянському підбили підсумки роботи житлово-комунальних підприємств міста за минулий осінньо-зимовий період

  Завдяки злагодженій роботі всіх комунальних служб опалювальний сезон у Кам’янському пройшов стабільно. «Дякуємо керівництву області...

  Стежками давніх традицій: у Греції запалили Олімпійський вогонь

  За кілька місяців до відкриття Ігор Олімпійський комітет Греції організовує церемонію на древньому олімпійському майданчику....

  Яким кольорам віддають перевагу українці, купуючи нові авто

  Найбільший попит в українців мають автомобілі білого кольору. Саме цього забарвлення були 36% нових легковиків,...