Хто стоїть за польськими протестами
Нагадаємо, що 20 лютого польські фермери на українському кордоні розсипали зерно із вантажного вагону, до того ж до аграріїв тепер приєдналися і мисливці.
Також під час протестів проти імпорту української агропродукції один з фермерів-протестувальників привіз із собою плакат із закликом до диктатора Путіна "розібратися з Брюсселем та Україною". Поляк розмістив на своєму тракторі банер з надписом: "Путін, розберися з Україною та Брюсселем і нашими правителями". Також фермер почепив біля плакату червоний прапор СРСР. Інцидент стався на автостраді в польському селі Ґожичкі, яке розташоване на кордоні з Чехією.
На провокативний вчинок фермера відреагувала польська поліція. Польські правоохоронці запевнили, що не допустять порушення закону і розпалювання ненависті. Провокаторові за вчинене загрожує штраф або до двох років обмеження чи позбавлення волі за підбурювання до ненависті "на підставі національних, етнічних, расових, релігійних відмінностей".
Хто за цим стоїть?
Роман Кондрув
Є така проросійська політична партія в Польщі, під назвою "Konfederacja". Як вона пов’язана з протестами? На чолі протестів стоять три головні особистості: Роман Кондрув, він очолює таку асоціацію, як "Podkarpacka Oszukana Wieś". Роман заявив про готовність продовжити акцію протесту фермерів до квітня.
Роман Кондрув заявив, що фермери почуваються обдуреними з боку польського уряду, який не виконав їхні вимоги. "Якщо вони хочуть мати конфлікт із нашими фермерами, нашою державою і Брюсселем, вони матимуть цей конфлікт.", – заявив Кондрув.
Рафал Меклер
А тепер увага. Один із лідерів протестів є Рафал Меклер. І ось тут уже починається найцікавіше. Рафал Меклер є одним із членів проросійської парті "Konfederacja". Він давно звинувачується в антиукраїнській позиції, а також підтримці ділових контактів із Росією.
Ось його слова: "Завдяки клопотанню за Україну ми не можемо їздити в Росію, ми не можемо їздити в Білорусь, а для того, щоб возити товар до Казахстану, ми їздимо через Туреччину", – сказав він в інтерв’ю Polsat News у листопаді минулого року.
Їхня партія та їхні прихильники не підтримують санкції проти Росії, а мало того, обходять їх, торгуючи через Туреччину. Віце-прем’єр економіки України Тарас Качка сказав, що все це справа рук "банди Меклера".
До речі, ви знали, що Меклер давненько перебуває в нашій базі "Миротворець". Він є власником транспортної компанії Rafał Mekler Transport (Польща-Білорусь). Національний рух, до якого належить Меклер, виступає за вихід з Євросоюзу, а до 2022 року виступав за покращення відносин з Російським агресором.
Його партія довго вважала Росію сусідом, що не становить для Польщі жодної загрози у військовій, культурній чи економічній сфері.
Партія історично була пов’язана з угорськими націоналістами з партії Йоббік і робила спільні заяви з засудженням українського "етнічного шовінізму проти нацменшин в Україні".
деякі представники "Конфедерації", наприклад, її колишній лідер Януш Корвін-Мікке або лідер "Конфедерації польської корони" і один з лідерів "Конфедерації" Гжегож Браун, висловлювали очевидні проросійські симпатії.
Не без відома керівництва руху, до якого належить Меклер, її лідер Корвін-Мікке відвідував окупований Крим, зустрічався з керівником окупаційної адміністрації Аксьоновим. Він виступав проти санкцій щодо Росії навіть після повномасштабного вторгнення, заперечував масове вбивство у Бучі, стверджував, що Україна може претендувати на Перемишль (Пшемисль) та деякі інші міста, які колись були частиною Галицько-Волинського князівства. Підтримує близькі стосунки з організаторкою антиукраїнських акцій Соколовською Катаржиною.
Катаржина Соколовська
Катаржина Соколовська – президент фундації "Wołyń Pamiętamy". Організатор антиукраїнських акцій. Виступає за ненадання Україні озброєнь. Є проросійським активістом – деякий час була одним із модераторів групи у Facebook Braterstwo Polsko-Ryjskie і виробником футболок "Бандерівець мені не брат".
Хуберт Ойдани
Третя особа, хто очолює протести, це Хуберт Ойдани, фермер із місцевості Хайнувки на Підляшші, член асоціації Związku Zawodowego Rolników "Kogopa". Він відкрито зізнався, що його всебічно підтримує партія "Konfederacia". Він навіть висувався з своєму окрузі від цієї партії, і за нього проголосували всього 0,7 відсотків.
У своєму твіттері він написав "Перемога Росії над Україною вигідна польським фермерам". Він не дає інтерв’ю і не хоче відповісти за ці слова, а тільки виправдовується, щоб з початку війни прийняв у себе дві сім’ї з України.
І ще, поки йде війна, через Литву і Латвію завозилося і завозиться російське зерно. Мільйонами тонн. І як бачите, там на кордоні не було страйків, тому що Росія дуже добре підтримує фінансово партію "Konfederacja", яка стоїть на чолі цих страйків.
Демонстрації проходять і в інших європейських країнах. Протягом кількох тижнів протестували, зокрема, фермери, які виступають проти "Зеленої угоди" та дешевого імпорту продуктів з-за меж ЄС. у Німеччині, Франції, Італії, Греції, Чехії та Угорщині.