Кам’янчанам нагадують: час "перевзуватись" у літню гуму
Із настанням стабільно теплої погоди багато водіїв замислюються про заміну зимової гуми на літню. Першим показником для перевзування можна вважати середньодобову температуру не нижче, ніж 5°С. Майстер із Кам’янського з багаторічним досвідом Сергій розповів, як правильно обирати гуму і коли краще перевзутися.
Яку гуму обирати вигідніше?
Майже кожна людина прагне зекономити, і купівля автомобільної гуми – не виняток. Хтось вважає, що потрібно купувати наборами відповідно до сезону, а хтось впевнений, що всесезонна гума – ідеальний варіант для поїздок цілий рік. Чи так це і чим відрізняється зимова гума від всесезонної? Давайте розберемося.
- Зимові покришки використовують виключно при мінусових температурах на засніжених і слизьких дорогах. Вони еластичні, з глибоким рельєфом протектора, мають гарне зчеплення зі слизькою поверхнею.
- Літня гума жорстка, добре витримує високу температуру асфальту, дозволяє розвивати високу швидкість. Але у холодну пору року стає крихкою, швидко зношується, погано зчеплюється зі слизькою дорогою.
- Ще є всесезонна гума, на якій можна їздити цілий рік. Тільки от тут одне "але": гума такого типу чудово поводиться при так званих "єврозимах", де середня температура становить від -5 до +5 °С. Більш різкі температурні стрибки всесезонна гума не спроможна витримувати, що призводить до її швидкого зносу.
Як бачимо з характеристик, для їзди українськими дорогами краще таки віддати перевагу сезонним шинам. А перевзуватись на літню гуму із зимової щонайменше треба через те, що зимова м’якіша, за спекотної погоди швидко зноситься, "розтане". При швидкому зносі гуми ви точно не зекономите – у цьому майстер шиномонтажу переконався за усі роки своєї роботи.
Нова чи вживана?
Усе частіше в Інтернеті та й просто по місту з’являється реклама вживаної автомобільної гуми, яку привозять із сусідніх країн. Переваг тут небагато: це ціна і ще раз ціна. Вона коштує майже вдвічі нижче, ніж нова. Але давайте будемо реалістами – на ній вже їздили, хай і по Європі, де дороги кращі, ніж більшість наших.
Взагалі, якщо становище скрутне, придбати гуму "з-за кордону" можна. Але обирати потрібно дуже уважно – наголошує наш помічник Сергій. На що особливо потрібно звернути увагу, то це на "свіжість" гуми. Вона має бути не старшою за 5 років та мати протектор шин із рекомендованою безпечною глибиною.
Чи обирати гуму за брендами?
Існує багато брендів, як дорогих, так і бюджетних. Але дорожчі, наголошує механік, не значить якісні. Тож тут кожен водій обирає сам. Та перед тим, як купувати гуму, почитайте відгуки і перевірте документи якості у продавця.
Отже, зробимо висновки: перевзуватись треба, якщо на вулиці тримається температура +5 °С. При купівлі гуми обирайте "свіжу". Бо вона може бути на вигляд новою, проте вже далеко не еластичною, що може спричинити біду на дорозі. А бренди – їх багато, і кожен водій самостійно обиратиме на свій смак та за фінансовими можливостями.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram