Кам’янчанам нагадують: час «перевзуватись» у літню гуму

17 Квітня, 2022

Із настанням стабільно теплої погоди багато водіїв замислюються про заміну зимової гуми на літню. Першим показником для перевзування можна вважати середньодобову температуру не нижче, ніж 5°С. Майстер із Кам’янського з багаторічним досвідом Сергій розповів, як правильно обирати гуму і коли краще перевзутися.

Яку гуму обирати вигідніше?

Майже кожна людина прагне зекономити, і купівля автомобільної гуми – не виняток. Хтось вважає, що потрібно купувати наборами відповідно до сезону, а хтось впевнений, що всесезонна гума – ідеальний варіант для поїздок цілий рік. Чи так це і чим відрізняється зимова гума від всесезонної? Давайте розберемося.

  • Зимові покришки використовують виключно при мінусових температурах на засніжених і слизьких дорогах. Вони еластичні, з глибоким рельєфом протектора, мають гарне зчеплення зі слизькою поверхнею.
  • Літня гума жорстка, добре витримує високу температуру асфальту, дозволяє розвивати високу швидкість. Але у холодну пору року стає крихкою, швидко зношується, погано зчеплюється зі слизькою дорогою.
  • Ще є всесезонна гума, на якій можна їздити цілий рік. Тільки от тут одне «але»: гума такого типу чудово поводиться при так званих «єврозимах», де середня температура становить від -5 до +5 °С. Більш різкі температурні стрибки всесезонна гума не спроможна витримувати, що призводить до її швидкого зносу.

Як бачимо з характеристик, для їзди українськими дорогами краще таки віддати перевагу сезонним шинам. А перевзуватись на літню гуму із зимової щонайменше треба через те, що зимова м’якіша, за спекотної погоди швидко зноситься, «розтане». При швидкому зносі гуми ви точно не зекономите – у цьому майстер шиномонтажу переконався за усі роки своєї роботи.

Нова чи вживана?

Усе частіше в Інтернеті та й просто по місту з’являється реклама вживаної автомобільної гуми, яку привозять із сусідніх країн. Переваг тут небагато: це ціна і ще раз ціна. Вона коштує майже вдвічі нижче, ніж нова. Але давайте будемо реалістами – на ній вже їздили, хай і по Європі, де дороги кращі, ніж більшість наших.

Взагалі, якщо становище скрутне, придбати гуму «з-за кордону» можна. Але обирати потрібно дуже уважно – наголошує наш помічник Сергій. На що особливо потрібно звернути увагу, то це на «свіжість» гуми. Вона має бути не старшою за 5 років та мати протектор шин із рекомендованою безпечною глибиною.

Чи обирати гуму за брендами?

Існує багато брендів, як дорогих, так і бюджетних. Але дорожчі, наголошує механік, не значить якісні. Тож тут кожен водій обирає сам. Та перед тим, як купувати гуму, почитайте відгуки і перевірте документи якості у продавця.

Отже, зробимо висновки: перевзуватись треба, якщо на вулиці тримається температура +5 °С. При купівлі гуми обирайте «свіжу». Бо вона може бути на вигляд новою, проте вже далеко не еластичною, що може спричинити біду на дорозі. А бренди – їх багато, і кожен водій самостійно обиратиме на свій смак та за фінансовими можливостями.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

У Кам’янському через аварію без води залишилися Дніпробуд і частина Романкового

За повідомленням КП «Інформаційні системи» із посиланням на інформацію від Кам’янського ВКГ КП ДОР «Аульський...

У Кам’янському відбулася прем’єра музичної комедії 

У Театрі ім. Лесі Українки відбулася прем’єра музичної комедії за мотивами найвідомішої повісті Миколи Гоголя...

Кам’янські волейболістки зіграють у другому турі чемпіонату України

У Кам’янському стартує другий тур чемпіонату України з волейболу «Дитяча ліга» сезону 2023/2024 серед дівчат...

Ялинки у Кам’янському цьогоріч не буде

Про це повідомив міський голова Андрій Білоусов, звертаючись до мешкаців міста. «Шановні мешканці Кам’янського! Цього...

Ціна за електроенергію залишиться незмінною до кінця квітня 2024

Як повідомив Прем’єр–міністр України Денис Шмигаль, тарифи на електроенергію для населення до кінця квітня 2024...