Кам’янчанам нагадують про небезпеку лептоспірозу

09 Липня, 2024 |

Від початку 2024 року по Дніпропетровській області зареєстровано 2 випадки захворювання на лептоспіроз. В Україні за 5 місяців зареєстровано 97 випадків, у порівнянні з 2023 роком захворюваність зросла в 4,6 рази, зазначають у Кам’янському районному відділі Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Серед мешканців Кам’янського за поточний період 2024 року випадків захворювання та підозри на лептоспіроз не зареєстровано. За аналогічний період 2023 року в місті зафіксовано один випадок захворювання, який, на жаль, закінчився летально.

Лептоспіроз – гостра інфекційна хвороба з групи зоонозів (зараження від тварин), що протікає з лихоманкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем, геморагічним синдромом.

Джерело і резервуар збудника інфекції – хворі та перехворіли тварини, які  виділяють лептоспіри із організму в навколишнє середовище. Постійними резервуарними носіями лептоспір є гризуни, а також собаки.

Зараження відбувається при вживанні зараженої води та їжі, при купанні, риболовлі, сільськогосподарських роботах, роботі в вугільних шахтах, при прямому контакті при догляді за хворими тваринами, при укусі гризунами. До групи ризику належать тваринники, меліоратори, працівники м’ясокомбінатів, робітники очисних споруд та каналізації, мисливці, рибалки, шахтарі.

Лептоспіри проникають в організм людини через слизові оболонки травного тракту, а також кон’юнктиву і пошкоджену шкіру, з кров’ю розносяться по всьому організму. Інкубаційний період триває від 1 до 20 діб, частіше – 7–14 діб.

Яких профілактичних заходів необхідно додержуватися:

  • купатися потрібно у спеціально відведених місцях. Зараження лептоспірозом частіше відбувається в закритих стоячих водоймищах, особливо мілководних. Слід пам’ятати, що ризик зараження зростає під час купання при наявності на тілі подряпин, ран та ковтанні води;
  • бажано відмовитись від прогулянок босоніж у заболочених місцях;
  • при виконанні  польових робіт, риболовлі, полюванні, догляді за хворою худобою необхідно обов’язково дотримуватися правил особистої гігієни – вдягати гумові чоботи, рукавички;
  • забороняється вживати м’ясо і молоко хворих на лептоспіроз тварин, сиру воду з відкритих водоймищ.

 

Якщо зараженню запобігти не вдалось та з’явилися клінічні ознаки хвороби (слабкість, підвищення температури тіла, біль у литкових м’язах, жовтяниця шкіри та склер, крововиливи в сітківку ока тощо), негайно звертайтесь по медичну допомогу.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Світом поширюється новий вид COVID-19

Новий варіант COVID-19 під назвою XEC поширюється по всьому світу і незабаром може стати домінуючим. Як...

У Кам’янському відкрили після капітального ремонту відділення у двох найбільших лікарнях

До Дня міста в Кам’янському відкрили після капітального ремонту відділення у двох найбільших лікарнях. Про...

Через вейп у американки відкачали 2 літри чорної рідини та ввели її у кому

Мешканка Огайо (США) Джордан Бріель розповіла виданню Аol, що її пристрасть до вейпінгу довела її...

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн прибула до столиці України

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн сьогодні вранці, 20 вересня прибула до столиці України, Києва. Зокрема,...

Уночі на території Кам’янського надзвичайних подій не сталося

Про ситуацію в місті станом на ранок 19 вересня інформував Кам’янський міський голова Андрій Білоусов....