Кам’янчанам розповіли, як діяти у разі зникнення дитини
До відділів поліції майже щодня надходять заяви про зникнення дітей, найчастіше – підлітків 14–16 років. Діти залишають домівки переважно через непорозуміння з дорослими або прагнення до самостійного життя.
За статистикою, у 96% випадків дітей знаходяться протягом доби. Саме тому вкрай важливо повідомляти до поліції в перші години після зникнення.
Як діяти у разі безвісного зникнення дитини, розповіли в Кам’янському місцевому центрі з надання надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Отже, батькам необхідно дотримуватися такого алгоритму дій:
– зателефонуйте найближчим друзям та знайомим вашої дитини. Можливо, вона затрималась на прогулянці, в школі чи гуртку;
– якщо вам не вдалося самотужки встановити місцеперебування зниклої дитини, не зволікайте й телефонуйте до поліції за номером "102";
– обов’язково надайте поліцейським фотографію дитини, яка відповідає її реальному віку, з чітким зображенням обличчя;
– повідомте правоохоронцям якомога більше інформації про дитину: її звички, вподобання, номер мобільного телефону, а також якими соціальними мережами вона користується.
Після того, як дитину розшукали та повернули додому, в жодному випадку не сваріть її. Заспокойте, а згодом поговоріть із нею про те, що сталося.
Аби не потрапляти у такі ситуації, батькам радять бути уважними до своїх дітей, цікавитися їх дозвіллям та проблемами, будувати довірливі та дружні стосунки, аби діти не потрапляли в ситуації, де їм може загрожувати небезпека.
Усі діти в Україні мають право на безоплатну правову допомогу. Якщо з дитиною сталась ситуація, в якій вона потребує захисту адвоката, не зволікайте й телефонуйте: 0800 213 103.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram