+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

BYN

13.29

PLN

8.616

Четвер, 1 Червня 2023 11:06:58
+380971399964 kp-mis@ukr.net

BYN

13.29

PLN

8.616

новини на пульсі:

Кам’янчанам розповіли, як подолати острах перед мобілізацією

12 Вересня, 2022

Українці продовжують мужньо давати відсіч нахабним загарбникам. Незламні захисники до останнього подиху боронять рідну землю від окупантів, однак їм неабияк потрібна допомога. Аби укріпити фронт, триває повна мобілізація – одна з невід’ємних частин війни.

Не всі однаково можуть бути готовими до отримання повістки. У країні є багато людей призовного віку, які не мають досвіду воєнних дій. Така ситуація може вибити їх з колії.

Іноді страхи обмежують більше, ніж реальні перешкоди. Неочікувана повістка, недостатність вихідної інформації, необхідність швидких рішень, які кардинально змінюють життєві плани, може викликати розгубленість, підвищення тривоги, ступор або метушливість.

У Міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту Кам’янського дали низку порад, як впоратися з цими почуттями та не втратити контроль над ситуацією.

  • Після повідомлення дайте собі паузу, хоча б на пару хвилин. Випийте води, виконайте дихальні вправи (короткий вдих – довгий видих або вдих і видих під рахунок). Поясніть собі, що спочатку ви будете навчатися військової справи.
  • Не соромтесь своїх емоцій, адже страх – це нормальна реакція, бо безстрашних людей не існує.
  • Не мовчіть. Поділіться з близькими своїми страхами, озвучуйте їх якомога чіткіше. Найбільшу тривогу і страх викликає невідомість. При розмові він стає озвученим, відомим і більш конкретним, а значить – менш страшним. У вас з’являться ідеї, як максимально подбати про свою безпеку та уникнути ризикованих кроків.
  • За жодних обставин не вживайте алкоголь чи психоактивні речовини. Вони дадуть лише короткотривалий ефект та надмірну сміливість. Це може призвести до необачних вчинків і серйозних наслідків, в тому числі з загрозою власного життя або життя інших, а повернення в реальність принесе ще більше страху.
  • Визначіться із планом дій: як добиратиметесь до пункту, що складатимете до рюкзака, як діятимете у військовій частині. Після прибуття до місця призначення познайомтесь із майбутніми побратимами, які в разі потреби також зможуть вас підтримати. Візьміть у них контакти та попросіть дозволу спілкуватися зі своїми близькими через них у разі проблем із вашим телефоном.

 

«Повідомлення про мобілізацію викликає різкі, але короткотривалі реакції. Вам страшно, але потрібно розуміти, що це не кінець життя. Аби не занепадати духом і не втрачати енергії, намагайтесь боротися з негативними емоціями, адже ви йдете захищати своїх батьків, дітей і коханих. Вірте, що все буде добре. Війна обов’язково закінчиться нашою перемогою, і ви неодмінно повернетесь до своїх близьких», – наголошують фахівці Центру.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTubeFacebookInstagramTelegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин