• UA
  • RU
  • Кам’янчанкам нагадали про небезпеку раку молочної залози

    20 Жовтня, 2022 | Новини |

    20 жовтня відзначається Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози, покликаний привернути увагу суспільства до цієї проблеми. В Україні, як і в усьому світі, рак молочної залози займає перше місце серед онкологічних захворювань у жінок.

    Як повідомили в міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту Кам’янського, у 2021 році в місті зареєстровано 96 випадків злоякісних новоутворень у жінок. За 9 місяців 2022 року вперше виявлено 66 випадків, із них 2 випадки у чоловіків. Щороку від цієї патології помирає близько 40 жінок (2021 рік – 37 жінок, за 9 місяців 2022 року – 21 жінка).

    Рак молочної залози – злоякісна пухлина, яка розвивається з клітин молочної залози.

    Фактори ризику, на які неможливо вплинути: жіноча стать (у чоловіків хвороба розвивається рідко, може бути обумовлена ​​мутацією в генах), вік ( 90% захворювань діагностується у віці старше 40 років), генетична схильність,  доброякісні передракові захворювання молочної залози,   ранній початок менструацій (до 12 років), пізня менопауза (після 55 років).

    Фактори ризику, на які можна вплинути: відсутність вагітностей, відмова від грудного вигодовування, штучне переривання вагітності, ожиріння, стероїдні гормони, тривалий прийом гормональних контрацептивів.

    Для запобігання раку молочної залози важливо дотримуватися здорового способу життя (відмовитися від куріння, алкоголю, регулярно займатися фізичною активністю і підтримувати нормальну масу тіла).

    Запорука міцного здоров’я – дбати про свій організм та вчасно проходити всі необхідні обстеження, навіть за відсутності скарг і захворювань молочних залоз:

    мамолога – не рідше одного разу на 1–2 роки,

    УЗД молочних залоз та маммографію після 35 років

    генетичне обстеження (BRCA 1 та BRCA 2) при підозрі на спадковий тип раку молочної залози

    Рак – підступне захворювання, яке на ранніх стадіях може себе не проявляти.  Чим раніше буде виявлена ​​пухлина, тим успішніше лікування.  Якщо рак був діагностований на нульовий або першої стадії, то шанси повністю одужати перевищують 90%. Пам’ятайте, що 80% усіх змін у грудях виявляються самими жінками при самообстеженні, яке повинна виконувати кожна жінка вже від 20 років щомісяця, найкраще між 7 і 10 днем циклу, рахуючи від першого дня місячних. Якщо місячні відсутні (менопауза або вагітність) − робіть регулярні самообстеження.

    Симптоми, які повинні насторожувати:

    – безболісне щільне утворення в молочній залозі;

    – зміна форми молочної залози;

    – зморщування або втягнення шкіри грудей;

    – відчуття дискомфорту або біль в одній з молочних залоз;

    – ущільнення або припухлість на соску, а також його втягнення;

    – кров’янисті виділення із сосків;

    – збільшення лімфатичних вузлів під пахвою з одного боку.

    Хоча б один з цих симптомів – достатній привід для негайного звернення до лікаря!

    Необхідну консультацію можна отримати у сімейного лікаря, свого лікаря-гінеколога чи звернувшись для обстеження в онкодиспансерне відділення міської лікарні № 9 за адресою: проспект Аношкіна, 72. Телефон для довідок: 068-796-49-43.

    У центрі первинної медико-санітарної допомоги №3 працює кабінет маммографічних обстежень для виявлення патологічних станів молочних залоз. Обстеження проводиться на сучасному обладнанні італійського виробника Viola, в двох проекціях.

    З 18 до 40 років для раннього виявлення патологічних станів молочних залоз жінкам відповідного віку проводять двобічне ультразвукове дослідження молочних залоз. Обстеження проводиться на сучасному обладнанні з використанням відповідних високочутливих датчиків.

    Обстеження проводиться за адресою: проспект Свободи, 20-А. Кабінет працює щоденно, окрім вихідних днів з 8-00 до 17-00. При собі потрібно мати електронне направлення від сімейного лікаря або лікаря-гінеколога. Телефон для довідок (call-center працює по буднях з 7-30 до 20-00, по вихідних днях з 8-00 до 20-00): 067-461-30-58.

    Єдиний метод боротьби із захворюванням на рак − лікування у медичному закладі. Самолікування неперевіреними методами та порадами "спеціалістів" з інтернету веде до прогресування хвороби та неможливості лікування.

    Виявлення раку молочної залози або іншого онкологічного захворювання, не є вироком для хворого. На сучасному етапі розвитку клінічної онкології є всі можливості ефективно боротися із цією недугою, а при діагностуванні  на ранніх стадіях у 95% рак можна вилікувати.

    Бережіть своє здоров’я!

     

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити