Кам’янським батькам нагадують про небезпеку відкритих вікон

29 Липня, 2021

Щорічно з початком весняно-літнього періоду реєструються випадки загибелі дітей при випаданні з вікон! Як правило, у всіх випадках падіння діти самостійно забиралися на підвіконня, використовуючи в якості підставки різні предмети меблів і, спираючись на москітну сітку, випадали з вікна разом з нею.

При цьому переважна більшість падінь відбувалися через нестачу контролю дорослими за поведінкою дітей, неуважність рідних і близьких, тих, хто забуває закривати вікна, відсутність на вікнах блокаторів або віконних ручок-замків, неправильну розстановку меблів, що дає можливість дітям самостійно забиратися на підвіконня.

В управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради дають кілька порад, як запобігти випадінню дитини з вікон та балконів, а саме:

– не залишати вікна відчиненими, якщо вдома маленька дитина: досить відволіктися на секунду, як вона стане останньою в житті дитини або скалічить її назавжди;

– не застосовувати москітні сітки без відповідного захисту вікна – діти люблять спиратися на них, сприймаючи як надійну опору, а потім випадають разом з ними назовні;

– не залишайте без нагляду дитину, яка грається біля вікон і скляних дверей;

– не розміщуйте меблі поблизу вікон, щоб дитина не вилізла на підвіконня та не впала вниз;

– не слід дозволяти дітям стрибати на ліжку або інших меблях, розташованих поблизу вікон;

– встановити на вікна блокатори або віконні ручки-замки з ключем, які перешкоджають відкриттю вікна дитиною самостійно;

– ретельно підбирайте аксесуари на вікна. Зокрема, засоби сонцезахисту, такі, як жалюзі та рулонні штори. Вони повинні бути без звисаючих шнурів і ланцюжків. Дитина може в них заплутатися і спровокувати задуху.

Шановні батьки, бережіть своїх дітей!

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram