Кавова шкода: чи дійсно треба відмовитись від кофеїновмісних напоїв?
Традиційно кава вважається ранковим напоєм, який дарує енергію та бадьорість на цілий день. Така думка склалась завдяки кофеїну, який стимулює процеси збудження в корі головного мозку, у відповідних дозах він посилює позитивні умовні рефлекси і підвищує рухову активність.
З іншої сторони, від вживання кави також можуть бути негативні наслідки. Експерти погоджуються на думці, що 300-400 міліграмів кофеїну (три-чотири чашки кави) на добу є безпечними для більшості дорослих. Проте варто пам’ятати про індивідуальні особливості кожного організму.
Безсоння
Дійсно, якщо випити забагато кави, то кофеїн блокує дію аденозину – спеціального нейромедіатора, що дозволяє нам відчувати втому і розслабляти наш мозок. Якщо маєте труднощі із засинанням, варто все ж таки відмовитися від кави після 14:00.
Залежність
Кава, а конкретно кофеїн в ній, здатна викликати залежність. Механізм однаковий: в організму з’являється толерантність до звичної нам дози, а для досягнення того ж ефекту – збульшуєте дозу. Кинути пити каву іноді так само складно як і кинути палити.
Зневоднення
Кофеїн має сечогінний ефект, тому чим більше кави вживаєте – тим більше втрачаєте рідини в організмі. Якщо забувати протягом дня крім кави пити ще й звичайну воду, а також їсти фрукти з овочами, ви можете довести свій організм до стану зневоднення.
За матерілами klopotenko.com