Кримінальний авторитет гарантував ухилянтам «зелений коридор»: СБУ заблокувала добре налагоджену схему

14 Листопада, 2023 |

Служба безпеки України викрила організатора та припинила діяльність незаконного каналу з перетину державного кордону особами призовного віку.

Встановлено, що протиправну схему організував одеський кримінальний авторитет. За грошову винагороду він гарантував бажаючим ухилитися від мобілізації «зелений коридор» на одній з ділянок українського кордону з Молдовою.
Організатор здійснював пошук потенційних клієнтів через особисте оточення та мережу Інтернет. Після попередньої домовленості, він отримував передплату у сумі 1 000 доларів США за допомогою крипторозрахунків. У подальшому він надсилав клієнту «дорожню карту» з відмітками маршруту на мапі.
Зловмисник особисто супроводжував ухилянтів до населеного пункту, де вони здійснювали прихований перехід до Молдови подалі він контрольно-пропускних пунктів Держприкорндонслужби. Після незаконного перетину кордону їх зустрічали спільники організатора каналу. Їм передавався залишок оговореної суми, а ухилянтам забезпечували подальший супровід та адаптацію всередині країни.
Такса «ділка» становила від 2 500 до 5 500 тисяч доларів США. А залежала сума від способу перетинання, яку обирав клієнт:
  • пішки,
  • плавзасобами,
  • автомобільним транспортом.
Організатор зі спільниками вдавалися до безпрецедентних заходів конспірації для унеможливлення документування правоохоронцями їх незаконної діяльності – рухалися різними авто та маршрутами, маскувалися під таксі тощо.
За наявною інформацією, за час функціонування каналу його послугами скористалися більше ста осіб.
Завдяки проведеній співробітниками СБУ оперативній комбінації, вдалося задокументувати і заблокувати незаконний канал виїзду за кордон.
Правоохоронцями під час санкціонованих обшуків за місцями мешкання фігуранта кримінального провадження знайдено грошові кошти, мобільні телефони, велику кількість сім-карток та банківських карток, які підтверджують протиправну діяльність.
Наразі організатора каналу затримано та повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Судом йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
В рамках досудового розслідування встановлюються інші учасники незаконної схеми.
Заходи з викриття незаконного каналу здійснювали співробітники УСБУ у Дніпропетровській області спільно з Головним оперативно-розшуковим відділом 17 прикордонного загону ім. полковника О.Жуковського Держприкордонслужби та слідчими Національної поліції Одеської області за процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити