Леся Українка: поетеса, драматург і громадська діячка

25 Лютого, 2024 |

Леся Українка (справжнє ім’я Лариса Петрівна Косач) була однією з найвидатніших українських письменниць, яка залишила глибокий слід в історії національної культури.

Вона народилася 25 лютого 1871 року в Новограді-Волинському в родині дворян, які підтримували український рух. Її батько Петро Косач був адвокатом і публіцистом, а мати Олена Пчілка – письменницею і фольклористкою. Леся Українка мала чотири сестри і двох братів, які також стали відомими діячами української культури.

Фото з інтернету

Леся Українка виявила талант до поезії ще в дитинстві. Вона писала вірші українською, російською і французькою мовами, а також перекладала твори світової літератури. Письменниця отримала домашню освіту, вивчаючи історію, географію, математику, музику, малюнок і мови. Вона також відвідувала Київську рисувальну школу і брала участь в літературному гуртку "Плеяда". Захоплювалася фольклором, етнографією, філософією і релігією. Лариса Косач була активною учасницею українського національного руху і соціал-демократичної партії.

Леся Українка страждала від туберкульозу кісток і суглобів, який виявили у неї у 14 років. Ця хвороба супроводжувала її все життя і змушувала часто змінювати місця проживання в пошуках лікування. Вона перебувала в Кавказі, Криму, Єгипті, Італії, Швейцарії, Німеччині, Австрії і Грузії. Попри своє становище, вона не переставала писати і боротися за свої ідеали. Поетеса померла 1 серпня 1913 року в Сурамі, де її поховали на місцевому цвинтарі. Пізніше її прах було перевезено до Києва і поховано на Байковому кладовищі.

Фото з інтернету

Творчість Лесі Українки відзначається високим художнім рівнем, глибиною думки, широтою тематики і жанрової різноманітності. Вона писала ліричні, філософські, патріотичні, громадянські, історичні, міфологічні та інші поезії, а також драматичні поеми, драми, прозові твори, літературну критику і публіцистику. Вона розвинула жанр драматичної поеми в українській літературі, створивши такі шедеври, як "Кассандра", "В катакомбах", "Лісова пісня", "Камінний господар", "Бояриня". Вона також була видатним перекладачем, яка перевела на українську мову твори Гомера, Шекспіра, Байрона, Гейне, Мікевича, Пушкіна, Лермонтова та інших.

Леся Українка є однією з найбільш почитуваних і впливових постатей української культури. Її ім’я носять вулиці, школи, театри, бібліотеки, музеї, пам’ятники і нагороди. Її твори входять до шкільної програми, а цитати стали крилатими висловами. Життя і творчість Лесі Українки надихають багато поколінь українців на боротьбу за свободу, гідність і красу.

 

Раніше ми писали:

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Якою буде погода у Кам’янському 19 вересня

У четвер 19 вересня ранок буде похмурим, але вже після обіду небо залишатиметься ясним до...

Чеський виробник "Škoda" презентував найдовший у світі трамвай

Чеська компанія "Škoda" офіційно презентувала найдовший у світі трамвай. 60-метровий "Škoda ForCity Smart 38T" вийшов...

Рокер Джон Бон Джові врятував жінку від самогубства (ВІДЕО)

Увечері 10 вересня у місті Нешвілл (США) відомий рок-музикант Джон Бон Джові допоміг переконати жінку...

Музей історії Кам’янського поповнився творами відомого скульптора

Приємну новину повідомили в Музеї історії міста Кам’янського: нещодавно його фонди збагатилися скульптурними роботами Гарніка...

Покоління тих, кому болить: Океан Ельзи презентував новий сингл (ВІДЕО)

Публіці представлений перша пісня нового україномовного альбому гурту Океан Ельзи, сингл має назву "Мукачево". Ця...