![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/03/brain-study-background-mental-health-care-medical-technology.jpg)
Лікарі Дніпропетровщини працюють з нейросенсорними системами реаблітації
Застосування системи «RGS» – це революційний підхід у реабілітації пацієнтів з інсультом, розсіяним склерозом, хворобою Паркінсона, Альцгеймера, травмами спинного мозку, черепно-мозковими травмами, а також травмами та контузіями, отриманими внаслідок поранень та вибухів під час бойових дій.
Система пропонує індивідуальні програми, адаптовані під потреби кожного пацієнта, для відновлення його когнітивних і моторних функцій в ігровій формі.
Так, пацієнт за допомогою телефону або персонального компʼютера з вебкамерою, на який встановлено мобільний додаток «RGS» може виконувати прості, але ефективні вправи. До прикладу, вчитися заново конструювати речення для відновлення когнітивної функції, або ж вчитися усвідомлено брати та перекладати предмети для відновлення моторики після травми чи інсульту.
Пацієнт виконує задані рухи в ігровій формі, і спеціальний додаток реєструє їх динаміку, враховує помилки та виводить аналітичні дані.
Досвідом застосування RGS у реабілітації пацієнтів поділилася з колегами Анна Тоцька – медична експертка проєкту, ерготерапевт відділення фізичної та реабілітаційної медицини КНП «Міська клінічна лікарня №4» Дніпровської міської ради.
Експертка поділилася з колегами практичними кейсами, підходами та методиками реабілітації пацієнтів із порушеннями когнітивної та моторної функцій внаслідок перенесеного інсульту, черепно-мозкових травм, розсіяного склерозу тощо.
«На воркшопі ми розглянули кілька клінічних випадків, які наочно демонструють прогрес ігрової реабілітації RGS, – коментує ерготерапевт Анна Тоцька. – Так, показовим є досвід реабілітації нашої пацієнтки – 58-річної вчительки української мови та літератури. Жінка одразу зацікавилася використанням RGS та включенням ігрових вправ у свій реабілітаційний план. Серед цілей її реабілітації – досягти більшої самостійності, покращити моторику правої руки та зменшити больовий синдром від артриту.»
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-22_13-24-32.jpg)
«Використовуючи RGS, поруч зі стандартною програмою ерготерапевтичного втручання, уже за два тижні пацієнтці вдалося досягти показників, які за Монреальською шкалою когнітивних функцій відповідають нормальному рівню. До того ж жінка за власною ініціативою продовжила виконання вправ поза реабілітаційними сесіями в стаціонарі (через мобільний застосунок) та з великою мотивацією продовжила реабілітацію вдома. Уже за пів року нам вдалося суттєво покращити показники мобільності, пацієнтка повноцінно відновила свою активну діяльність, нормально володіє обома руками та повернулася до викладання у школі».
З RGS пацієнти можуть комфортно продовжити реабілітацію вдома чи у будь-якому місці. При цьому лікар може відстежувати прогрес у реабілітації та надавати зворотний звʼязок шляхом корекції плану лікування.
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-25_07-34-06-2-768x512.jpg)
Протягом цієї ночі на території Кам’янського було тихо
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/screenshot_3-3-768x538.png)
У Київському національному університеті відновлять вивчення білоруської мови
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-18_13-03-17-1-768x461.jpg)
Шалено гаряче не тільки людям: як допомогти котам у спеку
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/6ca71c9b1dd66504c7cbe0e1f3f82f34-768x480.jpeg)
Кавуновий мохіто: сезонне задоволення за 5 хвилин
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/kak_naiti_povara-768x512.jpg)