• UA
 • RU
 • Лікарі Дніпропетровщини працюють з нейросенсорними системами реаблітації

  22 Березня, 2024

  Застосування системи «RGS» – це революційний підхід у реабілітації пацієнтів з інсультом, розсіяним склерозом, хворобою Паркінсона, Альцгеймера, травмами спинного мозку, черепно-мозковими травмами, а також травмами та контузіями, отриманими внаслідок поранень та вибухів під час бойових дій.

  Система пропонує індивідуальні програми, адаптовані під потреби кожного пацієнта, для відновлення його когнітивних і моторних функцій в ігровій формі.

  Так, пацієнт за допомогою телефону або персонального компʼютера з вебкамерою, на який встановлено мобільний додаток «RGS» може виконувати прості, але ефективні вправи. До прикладу, вчитися заново конструювати речення для відновлення когнітивної функції, або ж вчитися усвідомлено брати та перекладати предмети для відновлення моторики після травми чи інсульту.

  Пацієнт виконує задані рухи в ігровій формі, і спеціальний додаток реєструє їх динаміку, враховує помилки та виводить аналітичні дані.

  Досвідом застосування RGS у реабілітації пацієнтів поділилася з колегами Анна Тоцька – медична експертка проєкту, ерготерапевт відділення фізичної та реабілітаційної медицини  КНП «Міська клінічна лікарня №4» Дніпровської міської ради.

  Експертка поділилася з колегами практичними кейсами, підходами та методиками реабілітації пацієнтів із порушеннями когнітивної та моторної функцій внаслідок перенесеного інсульту, черепно-мозкових травм, розсіяного склерозу тощо.

  «На воркшопі ми розглянули кілька клінічних випадків, які наочно демонструють прогрес ігрової реабілітації RGS, – коментує ерготерапевт Анна Тоцька. – Так, показовим є досвід реабілітації нашої пацієнтки – 58-річної вчительки української мови та літератури. Жінка одразу зацікавилася використанням RGS та включенням ігрових вправ у свій реабілітаційний план. Серед цілей її реабілітації – досягти більшої самостійності, покращити моторику правої руки та зменшити больовий синдром від артриту.»

  Анна Тоцька – медична експертка проєкту, ерготерапевт відділення фізичної та реабілітаційної медицини КНП «Міська клінічна лікарня №4» Дніпровської міської ради / Фото: Фейсбук

  «Використовуючи RGS, поруч зі стандартною програмою ерготерапевтичного втручання, уже за два тижні пацієнтці вдалося досягти показників, які за Монреальською шкалою когнітивних функцій відповідають нормальному рівню. До того ж жінка за власною ініціативою продовжила виконання вправ поза реабілітаційними сесіями в стаціонарі (через мобільний застосунок) та з великою мотивацією продовжила реабілітацію вдома. Уже за пів року нам вдалося суттєво покращити показники мобільності, пацієнтка повноцінно відновила свою активну діяльність, нормально володіє обома руками та повернулася до викладання у школі».

  З RGS пацієнти можуть комфортно продовжити реабілітацію вдома чи у будь-якому місці. При цьому лікар може відстежувати прогрес у реабілітації та надавати зворотний звʼязок шляхом корекції плану лікування.

   

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  У Кам’янському не припиняють допомагати нашим захисникам

  Для поліпшення бойових можливостей Кам’янського батальйону територіальної оборони Збройних Сил України разом з представниками громадських...

  24 травня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

  24 травня в Україні День слов’янської писемності та культури. Віряни вшановують пам’ять преподобного Симеона Стовпника....

  Вода не пробачає помилок: з настанням тепла збільшується число потопельників

  У Кам’янському районі рятувальники нагадали громадянам про безпечне перебування поблизу водойм. Навіть той, хто добре...

  «Батьківщина» проти чергового збільшення ціни на електроенергію

  Фракція «Батьківщина» у Верховній Раді України проти підвищення ціни на електроенергію для населення в півтора...

  5G в Україні: Vodafone розпочав тестування швидкісної передачі даних

  Мобільний оператор Vodafone вперше запустив в Україні в тестовому режимі технологію швидкісної передачі даних 5G....