• UA
  • RU
  • Меморандум про медичне партнерство: українські та американські медики поглиблять співпрацю

    Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький повідомив про завершення підготовки та підписання меморандуму про медичне співробітництво між Головним медичним клінічним центром МВС України та Травматологічним центром Меморіальної лікарні Джексона у США.

    Це стало результатом робочої поїздки до США в рамках ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Радуцький зазначив, що це перший подібний договір між українською військовою медичною установою та медичним закладом зі США. Також обговорювалися питання підготовки українських психологів для Національної гвардії та поліції в США.

    Михайло Радуцький відвідав Травматологічний центр Райдера у Маямі, який є одним з найсучасніших медичних закладів у США. Медики закладу першими реагують на надзвичайні ситуації, до них направляє пацієнтів рятувальна служба. У лікарні також розташований військовий навчальний центр для збройних сил США та країн-партнерів.

    Зацікавленість українських медиків викликав саме досвід лікування складних травм і опіків, що став особливо актуальним через війну.

    "Через повномасштабну війну значно збільшилася кількість пацієнтів – і військових, і цивільних – з травмами різної складності. Наші медики зацікавлені в американських методиках лікування, а з колегами із США готові ділитися тим унікальним досвідом, що накопичився за понад 2 роки війни ", — зазначив Радуцький.

    Меморандум про медичну співпрацю: українські та американські медики поглиблять співпрацю / Фото : rada.gov.ua

    Меморандум було підписано під час онлайн-зустрічі. Від України договір підписав начальник клінічного центру МВС Іван Яворський, а від американської сторони — старший віце-президент Меморіальної лікарні Джексона Гамільтон Кларк та головний хірург Південного медичного центру Джексона Енріке Гінзбург.

    Крім того, важливим питанням стало навчання українських військових психологів.

    "Міністерство вже відібрало шість спеціалістів, які незабаром поїдуть на стажування до США", — поділився Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

    Він також висловив подяку Андреї Лейнер, виконавчому директору Global Response Medicine, за допомогу в координації підписання меморандуму та організацію обговорення навчання українських військових медиків у США.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити