Міжнародний день віскі
Міжнародний день віскі (International Whiskey Day), що відзначається щорічно 27 березня, – це неофіційне свято, день, присвячений вшануванню багатої історії, різноманітних смаків і культурного значення віскі. Цей особливий день не лише вшановує улюблений напій, але й підтримує благородну справу, підвищуючи обізнаність та збираючи кошти на дослідження хвороби Паркінсона.
ПОХОДЖЕННЯ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ВІСКІ
Міжнародний день віскі був офіційно започаткований у 2009 році на Фестивалі віскі в Північних Нідерландах на честь відомого британського письменника Майкла Джексона (не плутати з поп-зіркою). Відзначається в день народження Джексона, щоб віддати належне його значному внеску у світ віскі. Джексон, плідний письменник і журналіст, зіграв важливу роль у популяризації односолодового віскі та пива завдяки своїм обширним оглядам і книгам. Його творчість залишила незгладимий слід у віскі-індустрії, принісши йому почесне звання “Майстра Куайча”.
Дата святкування обрана саме на честь дня народження Майкла Джеймса Джексона (1942 рік), який розробив концепцію дегустації, шкалу оцінки якості віскі, а також написав багато аналогічних ґрунтовних робіт щодо пива.
ІСТОРІЯ ВІСКІ
Віскі – це міцний алкогольний напій, який отримують із різних видів зерна (пшениця, жито, кукурудза, ячмінь чи гречка). Тільки односолодового віскі налічується близько 5 тисяч різновидів. Найпопулярніші віскі виготовляють шотландці й ірландці – з ячмінного зерна. Напій з кукурудзи виробляють в США, з жита – у Канаді. Віскі зберігають у закритих бочках не менше трьох років.
Історія віскі сягає глибокої давнини, перші свідчення дистиляції були знайдені в Месопотамії близько 2000 року до н.е. Процес дистиляції вдосконалювався протягом століть, а значні зміни відбулися в Шотландії, де монахи виготовили перші зразки віскі в 11-му столітті. Саме слово “віскі” походить від гельської “uisce beatha”, що означає “вода життя”, підкреслюючи поважне місце алкоголю в суспільстві.