• UA
 • RU
 • Мобілізація 2024: нові права та обов’язки військовозобов’язаних

  12 Квітня, 2024

  Чоловіки у віці 18-60 років зобов’язані протягом 60 днів з дня набуття законом чинності оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника.

  Під обліковими даними маються на увазі:

  • адреса проживання;
  • номери засобів зв’язку;
  • електронна пошта (за її наявності) та інші персональні дані.

  У ЦНАПі мобілізувати людину не можуть, а електронний кабінет заводити можна за бажанням. Повістку через електронний кабінет отримати буде не можна.

  Військовозобов’язані за кордоном можуть уточнити свої дані через офіційну електронну адресу або офіційний номер телефону ТЦК за місцем перебування на військовому обліку або через електронний кабінет.

  «Це не означає депортацію в Україну чи будь-які інші обмеження. Контактні дані необхідні для того, щоб Міністерство оборони і Генштаб мали чітке розуміння, яка кількість громадян перебуває за кордоном», – запевняють у комітеті.

  Під час проведення мобілізації чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані постійно носити із собою військово-обліковий документ (військовий квиток, приписне посвідчення, тимчасове посвідчення) і предʼявити його на вимогу представника ТЦК, поліцейського або прикордонника. Ті зможуть перевірити документ в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобовʼязаних та резервістів. Ті, хто перевіряє документи, зобовʼязані вести фото– та відеофіксацію цього процесу.

  Військовозобов’язані, яких визнано обмежено придатними, мають повторно пройти військово-лікарську комісію до 4 лютого 2025 року, щоб перейти або в статус «непридатний», або в статус «придатний».

  Водночас, добровольці, які самостійно прийдуть до ТЦК для мобілізації без отримання повістки, як «мотиваційний захід» отримають відстрочку у два місяці для вирішення особистих справ та підготовку.

   

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Обласний етап змагань Всеукраїнської шкільної ліги «Пліч-о-пліч» у Кам’янському: юні волейболісти борються за першість

  21 травня у спортивних залах Ліцеїв №44 та №25 міста Кам’янське пройшов четвертий етап змагань...

  У Кам’янському районі поліцейські швидко відшукали зниклого песика

  Подія трапилася 17 травня у селищі Суворовське Криничанської територіальної громади. До поліції звернулася 30-річна жінка...

  На території Кам’янського вночі було тихо – без надзвичайних подій

  За інформацією начальника Дніпропетровської ОВА, цієї ночі у Криворізькому районі оборонці неба знищили 2 шахеди....

  Навчання з серпня та по суботам: виші та ПТУ можуть почати займатися раніше

  Українська система освіти продовжує функціонувати в умовах повномасштабної війни. Росія продовжує атакувати життєво важливу інфраструктуру...

  21 травня у Кам’янському продовжуться стабілізаційні відключення світла

  Національна енергетична компанія «Укренерго» повідомляє, що протягом 21 травня по всій території України для промислових...