На дні Чорного моря знайшли безліч артефактів, яким до 2400 років
Перші наукові підводні розкопки в Чорному морі були проведені в бухті Керпе.
Було знайдено десятки історичних артефактів, датованих IV століттям до нашої ери-ХІІ століттям нашої ери.
Керпе – невелике поселення на західному узбережжі Чорного моря в районі Кандира провінції Коджаелі на півночі Туреччини.
Залишки причалу, що належав Стародавній гавані Керпе, були здебільшого занурені під воду, що призвело до підводних розкопок, розпочатих у 2020 році.
Команда розкопок працювала на відстані 80 метрів від, щоб дістатися до останків, розкиданих на площі приблизно 2 000 квадратних метрів.
Під час розкопок з-під води було витягнуто дві частини античного пірсу та численні залишки амфор (дворучний керамічний посуд, характерний для античного періоду).
Серкан Гедюк, директор музею Коджаелі, до якого передали артефакти:
“Ми вважаємо, що це надзвичайно цінне з точки зору підкреслення комерційних відносин між Сходом і Заходом від античності до османського періоду в Чорному морі. Тому ми намагаємося виставити культурні цінності, знайдені під час підводних розкопок, у нашому музеї в хронологічному порядку. Під час розкопок ми виявили багато підводної культурної спадщини, починаючи від залишків комерційних амфор, датованих IV століттям до н.е. до ХІІ століття н.е., до червонолощеної кераміки, світильників, фрагментів труб, різних культурних цінностей, що належать до османського періоду та залишків корабельних аварій, які ми виявили в цьому регіоні”.