![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2023/12/pr2.jpg)
На Дніпропетровщині відкрили унікальну виставку, присвячену Прип’яті
14 грудня, в день вшанування подвигу ліквідаторів аварії на Чорнобильскій АЕС, у Дніпровському державному університеті внутрішніх справ відкрили виставку, присвячену Прип’яті – місту, яке на довгий час стало привидом.
«Прип’ять. Машина Часу» – саме таке гасло обрали для презентації організатори: Національний музей «Чорнобиль» у співпраці з Олександром Сиротою, відомим дослідником Чорнобильщини. Маючи неймовірну колекцію з незліченною кількістю фотографій і рідкісних відео, фахівці вирішили поєднати архівні знімки з кадрами сьогоднішньої зони відчуження.
Сучасні технології дозволяють всім 28 експонатам виставки «ожити», якщо навести камеру через окремо завантажений застосунок в телефоні. Презентувались кадри порожніх і забутих людьми локацій: центральної площі, школи, стадіону, магазинів.
З цікавістю прийшли подивитись власними очима на той переламний момент життя й ветерани-ліквідатори. Серед них пан Леонід: у 1986-му чоловік очолив взвод окремого батальйону, який відправили охороняти чорну зону. Так він коментує наслідки аварії:
«Це були покинуті населені пункти. Вже без людей, а тому там мали місце факти мародерства. Інколи доводили й до пожеж. Ми робили все, щоб цього не допускати. – Своїм завданням, як ветерана служби, вважаю доносити правду про події тих років до наших дітей, до молодого покоління».
Як повідомляє Дніпровська ОВА, виставку покажуть і студентам та курсантам – майбутнім захисникам нашої безпеки.
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-23_07-31-24-768x512.jpg)
Ніч у місті пройшла без надзвичайних подій
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/1-3-768x389.jpg)
Заробітня плата 18 тисяч гривень: центр зайнятості представляє актуальні вакансії
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_5264775266989892107_y-768x512.jpg)
Спільно з генеральним директором ДТЕК «Дніпровські електромережі» Андрієм Терещуком та керівником Кам’янського РЕС Арманом Нігояном зустрілися з мешканцями, – міський голова
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/zagynuv-1-1-4-1-1.jpg)
Захищаючи Україну, загинув кам’янчанин Олег Нельга
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/20240718141150-6877-768x576.jpg)