• UA
 • RU
 • На сьогодні немає причин вживати препарати йоду, – фахівці

  23 Червня, 2023

  Жоден сценарій подій на Запорізькій АЕС не потребує проведення йодної профілактики. Про це повідомляє Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки.

  На сьогодні немає причин вживати таблетовані препарати йоду чи його розчини. Безпідставне вживання пігулок калію йодиду загрожує вашому здоров’ю. Проковтування настоянки йоду, бетадину або розчину Люголя можуть викликати серйозні опіки слизової та отруєння, – зазначають фахівці.

  У Центрі нагадують, що йодна профілактика – це насичення щитоподібної залози стабільним йодом для унеможливлення поглинання нею радіоактивних ізотопів йоду та попередження її опромінення.

  Радіоактивний йод утворюється тільки за умови роботи енергоблока на потужності. Тобто тоді, коли енергоблок АЕС генерує електроенергію. Останній діючий енергоблок Запорізької АЕС було переведено в стан зупину у вересні 2022 року. Це означає, що енергоблоки ЗАЕС перебувають в зупині щонайменше 9 місяців та не генерують електроенергію протягом цього часу.

  Найдовший період напіврозпаду, коли кількість радіоактивної речовини зменшується в два рази, з ізотопів йоду має йод I-131, котрий становить близько 8 діб. Решта ізотопів радіоактивного йоду має ще коротший період напіврозпаду. Це в свою чергу означає, що з моменту зупину енергоблоків ЗАЕС пройшло щонайменше 34 періоди напіврозпаду даного ізотопу йоду. Тобто його активність в останньому зупиненому реакторі на ЗАЕС зменшилась в мільярди разів порівняно з вереснем 2022 року.

  Таким чином, йодопрофілактика має сенс тоді і лише тоді, коли є реальна загроза надходження радіоактивного йоду в організм. А його на ЗАЕС немає.

  Отже, при гіпотетичній аварії чи теракті на ЗАЕС викид радіоактивних речовин не міститиме ізотопів йоду. Саме тому йодопрофілактика не потрібна. Вживання препарату калію йодиду за таких умов є не лише марним, але й шкідливим.

  Рішення про прийом йоду приймається місцевими органами виконавчої влади на основі прогнозу радіаційної обстановки та на підставі наданої місцевим органам виконавчої влади інформації від представників експлуатуючої АЕС організації, МОЗ України, ДСНС України. Фахівці закликають довіряти лише офіційним джерелам інформації.

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Мінестроне та бешамель: Євген Клопотенко розробив збірку з понад 600 рецептів для шкільних їдалень

  Шеф-кухар та ідеолог проекту Cult Food Євген Клопотенко розробив чергову збірку рецептів на підтримку стратегії...

  Шлях до зеленого майбутнього: акція озеленення у Кам’янському

  Минулого тижня у кам’янському «Дитячому екологічному центрі» відбулася важлива подія – в рамках Всеукраїнської акції...

  23 квітня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

  23 квітня в Україні день психолога. У вірян вшановують пам’ять великомученика Юрія Переможця. Іменини святкують...

  Колаборація Monobank та Живчика: напій з яблуком та валеріаною вже на полицях АТБ

  Монобанк разом з Живчиком вирішили випустити спільний безалкогольний напій зі смаком валеріани. Новинка колаборації вже...

  Як оформити пенсію онлайн: детальна покрокова інструкція

  Українці можуть оформити пенсію онлайн прямо з дому або навіть із-за кордону. Більше не потрібно...